Uğur Mumcu ve Basın Şehitleri Anılacak

Katledilişinin 25. yılında Uğur Mumcu’yu anmak ve gazetecilerle dayanışmak için gazeteciler ve okurlar Kadıköy’de bir araya geliyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Kadıköy Belediyesi katledilişinin 25. Yılında Uğur Mumcu’yu anmak ve gazetecilerle dayanışmak için bir etkinlik düzenleyecek. Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek “Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Ölmek” etkinliğine çeşitli bedeller ödemiş veya ödemeye devam eden gazeteciler ve katledilen gazetecilerin yakınları konuk olacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun açılış konuşmalarını yapacağı etkinliğin moderatörleri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş ve Gazeteci-Yazar Yasemin Arpa.

Hasan Fehmi’den Abdi İpekçi’ye, Metin Göktepe’den Hrant Dink’e katledilen gazetecilerin Uğur Mumcu şahsında anılacağı geceye konuşmacı olarak katılacak isimler şöyle: Altan Öymen (Gazeteci-Yazar),  Aydın Engin (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı), Barış İnce (Birgün Gazetesi Yazarı), Erol Önderoğlu (Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü), Fatih Polat (Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni) , Mihail Vasilidais (Apoyevmatini Gazetesi), Hilmi Hacaloğlu (Gazeteci), Kadri Gürsel (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı), Meryem Göktepe (Metin Göktepe’nin kardeşi), Mine Sögüt (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı) , Mustafa Köz (Türkiye Yazarlar Sendikası-TYS Başkanı), Tuğçe Duygu Köksal (İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi),Tuğrul Eryılmaz (Gazeteci), Yasemin Giritli İnceoğlu (İletişim Akademisyeni).

Etkinlik adı: “Türkiye’de Gazeteci Olmak, Gazeteci Ölmek”
Tarih: 24 Ocak Çarşamba Saat: 20.00
Adres: Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon

ozgurifade

Next Post

Farkında mısınız?

Sal Oca 23 , 2018
Erken yaşta(Adölesan) doğum yapan kadınların taşıdığı riskleri araştırdık. Dünya sağlık örgütünün Adölesan yaş sınırı tanımı 10 yaş ve 19 yaş arası yapılan doğumlardır.Erken yaşta anneliğin kızlarımıza verdiği fiziksel ve ruhsal zararları yazıyoruz hep. Bir de işin farklı bir boyutu var.Peki Adölesan kadınlardan doğan bebekleri ne gibi riskler bekliyor? Adölasan gebe […]
sağlıksız nesil tehdidi

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: