Umut Treni Gönüllüleri Çocukları Sevindirdi

Umut Treni Derneği’nin ziyaretçileri Almanya’dan Şebnem Ünal ve Semra Battal İldaşlar oldu.

Almanya da Umut Treni gönüllüsü olarak her fırsatta, çocuklara, okullara ve ihtiyaç sahibi olanlara her türlü desteği sağlan Şebnem Ünal ve Semra Battal İldaşlar, Maltepe de çocukları sevindirdi.

Üç gün boyunca ihtiyaç sahibi ailelerle verdikleri yemekte bir araya geldiler. Yüzlerce aile ile bir araya gelen gönüllüler, ailelere ayrıca gıda yardımında bulundular. Ayrıca yüzlerce çocuğa, bot ve kıyafet alarak kendileri dağıttılar. Bu yardımlar için kendilerine imkan sunan ve her zaman yardı severliği ve toplumsal paylaşımı ile öne çıkan Umut Treni dernek Başkanı Burhanettin Güler’ teşekkür ettiler. Zor şartlarda olan insanlara her zaman el uzatan Burhanettin Güler başkanın her zaman yanında olacaklarını ve güçleri oranında dernek aracılığıyla yardımlarının devam edeceğini belirttiler.

Umut Treni

UTD Genel başkanı Burhanettin Güler, yaptığı açıklamada; “Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak yüzlerce vatandaşlarımızla bağışçılarımız sayesinde yardımlara devam ediyoruz.  Bu gün bizim için aynı zamanda özel bir gün. Almanya da ki gönüllülerimize candan teşekkür ediyoruz. Bu  gün, Şebnem Ünal ve Semra Battal İldaşlar ile dayanışmanın, paylaşmanın en güzel örneğini veriyoruz. Değerli gönüllülerimizle yan yana gelme imkanı buluyoruz. Çalışmalarımız her konuda devam ediyor. Yoksulluğun her geçen gün arttığı günümüzde insanlara sahip çıkmak, imkanlarımızı paylaşmak biz insanların en büyük görevi olarak karşımıza çıkıyor. Bizler dernek olarak insani duyguları yüksek gönüllü dostlarımızın destekleriyle bu insanlara her konuda ulaşmaya çalışıyoruz. Karşılıksız paylaşmanın en güzel örneğini veriyoruz. Giyeceklerimizi, yiyeceklerimizi imkanlarımız oranında paylaşmaya çalışıyoruz” dedi.

ozgurifade

Next Post

Farklılıklarla Zenginlik Taşıyan, Partizanlık Yapmayan Bir Kardeşinizim

Çar Şub 27 , 2019
Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan Beşçeşmeler Esnafıyla Buluştu. Organizasyon Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi Nevzat Eren tarafından yapıldı. Toplantıya MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Milletvekili Osman Poyraz, kadın kolları başkanı Didem Çakmakçı, meclis üyeleri Nesimi Yaşar, Vedat Narin, Resul Gürsoy, Nevzat […]
Beşçeşmeler

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: