VALİ’DEN UYARI: ‘VAKALARDA ÜÇ MİSLİ ARTIŞ VAR’

VALİ’DEN UYARI: ‘VAKALARDA ÜÇ MİSLİ ARTIŞ VAR’

Koronavirüs gevşetmeleri tüm hızıyla yapılırken Bolu Valisi Ahmet Ümit’ten Bolu İçin Uyarı Geldi: ”Vakalarda 3 misli artış var”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu’da koronavirüs vakalarının arttığını belirterek, “Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile şimdiki kadar bizde pozitif vaka yoktu. Ciddi olarak pozitif vakalarda artış var, 3 misli bir artış var” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte koronavirüs süreciyle ilgili bilgiler verdi. Tüm dünyayı saran salgınla ilgili Bolu’da tedbir çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Vali Ümit, “Bolulu vatandaşlarımız maske ve sosyal mesafe konusunda fevkalede duyarlı hale geldi. Maske konusunu halen ihmal edenler var. Pazartesi günü itibarıyla maske konusunda denetimleri yoğunlaştırdık. Pazartesi 31 vatandaşımız, salı günü de 55 vatandaşımıza ceza yazıldı. Pazartesi günü 28 bin liranın üzerinde, salı günü yaklaşık 50 bin liranın üzerinde ceza yazıldı” dedi.

Vali Ümit, koronavirüs sonrası alınan tedbirlere tam anlamıyla uyulması gerektiğini söyleyerek, “Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile şimdiki kadar bizde pozitif vaka yoktu. Ciddi olarak pozitif vakalarda artış var, 3 misli bir artış var. Her geçen gün virüs kendisini biraz daha hissettiriyor. Bunu özellikle vurgulamamız gerekiyor” diye konuştu. Murat KÜÇÜK/ BOLU,(DHA)

24 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Çar Haz 24 , 2020
CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ‘İstifasını E-Devlet Üzerinden Yaptı’CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Araban ilçesi Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun partisi CHP’den istifa ettiğini bildirdi. Sucu yaptığı açıklamada, Doğru’nun, e-Devlet sistemi üzerinden CHP üyeliğinden ayrıldığını söyledi. Hayri Sucu, Doğru’nun istifasına ilişkin yarın basın açıklaması yapacaklarını ifade etti. İstifanın nedeni bilinmiyor. […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: