Yumurtalarını Kırdılar, Erkek Kuğu Terk Etti, Dişi Kuğu Üzüntüden Öldü

Yumurtalarını Kırdılar, Erkek Kuğu Terk Etti, Dişi Kuğu Üzüntüden Öldü


Yuvası, ‘kırık bir kalpten ölür’ ile tuğlalarla vandallar tarafından parçalanan Kuğu yuvasında ki altı yumurtadan sadece biri sağlam kaldı. Vandallar yuvayı tuğlalarla parçalayarak doğmamış kuğuları öldürdüler.

Kuğu, yumurtalarının Bolton’daki yozlar tarafından hedef alınmasından sadece haftalar sonra “kırık bir kalpten” öldüğüne inanılıyor.

Bir grup genç 20 Mayıs’ta Kearsley’deki Manchester Kanalı boyunca tuğla ve kaya fırlattı. Kuğuların yumurtalarını bıraktığı adaya nişan alıyorlardı. Kuğulara göz kulak olan yaban hayatı aktivistleri, son haftalarda daha fazla yumurtanın kaybolduğunu ve sadece bir tanesinin kaldığını söyledi.

Erkek kuğu yaklaşık iki hafta önce yuvadan ayrıldığını ve o zamandan beri geri dönmediğini söylediler. Erkek kuğunun üzüntü ve stresten uzaklaştığına inanılıyor.

Ne yazık ki, bu haftanın başlarında dişi kuğu yuvasında ölü bulundu. Yaban hayatı aktivisti Sam Woodrow, “Gerçekten söyleyebileceğim pek bir şey yok.
“Yaşam için bir ortağı olduğu için muhtemelen kırık bir kalpten öldü ve stresle uzaklaştı.”

Aktivist Michael Mason, şunları ekledi: “Bugün bu gönderiyi gerçekten yapmak istemiyorum çünkü büyük bir üzüntü ile geliyor.
“Altı yumurta bırakan bu kuğu hakkında sizi bilgilendirmeye çalıştım, üçü gençler tarafından yok edildi, daha sonra bir ördek ve palamar tavuğu tarafından atlayan ve taciz edilen köpekler tarafından taciz edildi ve iki yumurta daha onu bir yumurta ile bırakarak kayboldu .
“Arkadaşı onu kendi başına bıraktı ve ne yazık ki bu sabah yuvasına öldüğü öğrenildi. Ağlamak istiyorum, çok üzgünüm” (manchestereveningnews.co.uk)
24 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

TÜRKİYE'DE YAŞANANLAR VE DURUM TESPİTLERİ

Çar Haz 24 , 2020
Türkiye’de yaşananlar ve durum tespitleri:Eski ile yeninin unsurlarının iç içe geçtiği çelişkilerle yüklü bir dönem devam etmektedir. Burjuvazi,Siyasal gericilik içine girmiştir. Demokratik taleplerle başlayan mücadelelerde hegemonyayı eline alma cesaretinden tümüyle yoksunlaşan burjuvazi ve siyasal yapılanması,bu görevleri eski sömürücü sınıflarla(dini, etnik ve global emperyalizm uzantılı sermaye gruplar vb.)uzlaşma temelinde kısmen ve […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: