YÜZ YILIN EN SICAĞI TERMOMETRE 54.4 DERECE


Kaliforniya’nın Ölüm Vadisi’ndeki termometre, 100 yılı aşkın süredir en yüksek küresel sıcaklığı gösteriyor


ABD Ulusal Hava Durumu Servisi, Güney Kaliforniya çölündeki Death Valley’s Furnace Creek’teki bir termometrenin, bir yüzyıldan uzun süredir en yüksek küresel sıcaklık olan 130 Fahrenheit’e (54.4 Santigrat) yükseldiğini söyledi.

Otomatik gözlem sistemine sahip olan NWS Las Vegas, “Doğrulanırsa, bu 1913 Temmuz’undan bu yana resmi olarak doğrulanan en sıcak sıcaklık olacak” dedi ve Pazar öğleden sonra yapılan okumada bunun ön olduğunu vurguladı.

Twitter beslemesinde, kaydın önemi nedeniyle onaylanmadan önce resmi bir incelemeden geçmesi gerekecek.

Ulusal Hava Durumu Servisi’nin Nevada sınırına yakın, Furnace Creek ziyaretçi merkezine yakın otomatik hava istasyonu yerel saatle 15: 41’de aşırı yükseklere çıktı.

Dünya Meteoroloji Örgütü’ne göre Death Valley’in tüm zamanların en yüksek rekoru, 10 Temmuz 1913’te Grönland Çiftliği’nde alınan 134 F (56,7 C). WMO’ya göre, bu okuma hala gezegenin yüzeyinde kaydedilen en sıcak okuma olarak duruyor. (japantimes)
17 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Pts Ağu 17 , 2020
CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUYüksel KOÇ / İSTANBUL, (DHA) YENİDEN Refah Partisi İstanbul il teşkilatı üyeleri, İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik ifadeleri nedeni ile CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka hakkında, “Hakaret”, “Halkı kin ve düşmanlığa teşvik” ve “Halkı aşağılama” suçlarından suç duyurusunda bulundu. Partililer adına açıklama yapan partinin […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: