Zonguldak Kilimli Maden Ocağında Patlama

Zonguldak Kilimli maden ocağında neden belirlenemeyen bir patlama yaşandı. 2 işçinin kurtarıldığı patlamada, 3 işçi halen göçük altında kurtarılmayı bekliyor.
Vali Erdoğan Bektaş , “Maden kazaları olmaya devam ediyor. Detayı bilmiyoruz. 3 arkadaşımızı kurtarma çalışmaları devam ediyor. Arkadaşlarımız havalandıracaklar ve işçileri alacaklar. İşçilere ulaşıldı, görüldü. Bize ifade edilen bu. Hayatlarından umudumuz yok. Patlamayla ilgili araştırma yapılıyor. Önceliğimiz oradan 3 arkadaşımızı kurtarmaya çalışacağız. Sonra gereği yapılacak” dedi ve madenci yakınları ile konuştu. Meydana gelen patlamada vücutlarında ağır yanıklar olan işçiler  Evren Cinemre ve Adem Alibaş Zonguldak Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı ve hayati tehlikeleri devam ediyor. Mahsur kalan işçiler Hasan Gençtürk ve  Uğur Göktaş’ı kurtarma çabaları devam ediyor.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu ekiplerinin de destek verdiği arama kurtarma çalışmalarında göçük altında kalan işçiler için çok fazla umut olmadığı söylendi. Arkadaşlarını kurtarmaya çalışan aynı maden ocağından 5 içi de gazdan etkilenerek tedavi altındı.

Bölgeye gelen Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Gökhan İnan, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ozgurifade

Next Post

Öykü'ye Can Olun

Per Kas 22 , 2018
Henüz 3,5 yaşında kız çocuğu olan Öykü Arin YAZICI için Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı koyuldu. Löseminin az görülen bu türünde sadece ilik nakli tedavisi yapılarak tedavi sağlanmaktadır. Anne ve baba arasında akrabalık bulunmadığından ötürü, onlar veya akrabaları donör (ilik veren kişi) olarak değerlendirilememektedir. Genel olarak […]
Öykü

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: