Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Sağlık 19 Temmuz 2017

Altın Yıllar Yaşam Merkezi – Bir tesis iki açılış

Maltepe Belediyesi tarafından hayata geçtiği söylenen 17 açılışın birine ulaştık! Altın Yıllar Yaşam Merkezi. 29 Haziran 2013…

Maltepe Belediyesi tarafından hayata geçtiği söylenen 17 açılışın birine ulaştık! Altın Yıllar Yaşam Merkezi.

29 Haziran 2013 yılında Prof. Dr. Mustafa Zengin tarafından “Alzheimer Gündüz Bakımevi” olarak açılan bina isim değiştirilerek “Altın Yıllar Yaşam Merkezi” olarak yeniden açıldı.
Hayata ve topluma bakış açısı açısından tam bir kara mizah örneği olarak açılan bu hizmet binası Alzheimer hastaları için evden çıkmayın mesajı verdi.
Prof. Doktor olarak belediye başkanlığı yapan, birinin topluma bakış açısı ile, “Almanya’da bir yandan eğitimini tamamladı”……..? (Maltepe belediyesi sitesi başkanın özgeçmişinden alınmıştır) bakış açısıyla tam uyumlu bir çalışma örneği önümüze çıkıyor.
Bu açılışları bütün basın mensupları, belediye çalışanları izlemişti. Kimse uyarmadı mı?

İşte iki açılış örneği.
Maltepe’de Alzheimer Gündüz Bakımevi Açıldı
Maltepe’de hizmete giren “Alzheimer Gündüz Bakımevinin açılışını Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin yaptı.
Maltepe’de hizmete giren “Alzheimer Gündüz Bakımevinin açılışını Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin yaptı. Sabah işlerine giden vatandaşlar, Alzheimer hastası yakınlarını gündüz bakımevine bırakıp akşam alabilecek. 29 Haziran 2013 Cumartesi 16.48

Altın Yıllar Yaşam Merkezi,
Girne Mahallesi’nde 900 metrekare arsa üzerine kurulan Maltepe Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi, 40 üyesiyle faaliyetlerine başladı. Üyelere kimlik kartlarını takdim eden Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner, “Maltepe ilçesinde yaşayan 50 yaş üstü vatandaşlarımız buraya gelerek, sosyalleşebilecek, sıkıntılarına veya dertlerine çözüm bulabilecek, birbirleriyle sohbet edebilecekler.
Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi, 50 yaş ve üzeri vatandaşların yaşam kalitelerini arttıracakları, çay-kahve içip sohbet edebilecekleri, oyun oynayabilecekleri, kitap ve günlük gazetelerini okuyacakları, film izleyebilecekleri bir mekân. (15.11.2016)
Hastalara bakmak yerine yaşlılara Kahvehane açmak hangi anlayışın ürünüdür.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |