Ana Sayfa Gündem, Maltepe 18 Eylül 2017

Adalet arayışında CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da Ankara Güvenpark’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü, 26 Ağustos Çanakkale Adalet Kurultayı…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da Ankara Güvenpark’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü, 26 Ağustos Çanakkale Adalet Kurultayı ile devam etti.

Yıllardır, bugün-yarın demokrasiye geçiyoruz diye atılan nutukların getirdiği bugünkü nokta, bırakın demokrasiyi, mevcut Cumhuriyet’in tüm değerlerini yok etti.

Sistem tıkandı, çıkış yolları bir bir kapanmaya başladı.

Ankara’dan başlayan Adalet Yürüyüşü, toplum için bir umut olma yolunda atılan adımlarla, demokrasi için yeniden bir ışık yaktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaktığı bu ışık yaygınlaşarak toplumu kucaklamaya başladı. Tüm toplum kesimlerinin adalet arayışına öncülük etmeye çalışan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önündeki engel ne yazık ki, CHP içindeki bilinçsiz, ulusalcı, menfaatçi, Cumhuriyeti, demokrasiyi iyi kavrayamayan, ırkçı kesimlerdir.

Toplumu kutuplaşmaya götüren bir anlayışın ekmeğine yağ süren bu kesimler, illerde, ilçelerde, mahallelerde, halkla bütünleşemeyen, kendinden başka görüş ve düşünceleri hazmedemeyen, hemşericilik ve ahbap çavuş ilişkileriyle particilik yapmaya çalışan, kitlelere ulaşmak yerine, kim nasıl nereye gelir hesapları yapan insanlarla doludur.

Yerel yönetimler desen a keza. İstisnalar hariç, çıkar ve menfaat peşindeki yerel yönetimler ise partiye en büyük darbeyi vuranlardır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Mitingi’nde sarf ettiği, CHP’liler için dikkatten kaçan şu cümleyi hatırlatalım:

“Siyaset ahlak temelli, adalet temelli yapılmak zorundadır. Siyaset topluma adanmışlıktır, siyaset köşeyi dönme alanı değildir, siyaset malı götürme alanı değildir, siyaset vatandaş için yapılır, ülke için yapılır, ülkenin çıkarları için yapılır. Siyaset ülkeyi birleştirmektir, kutuplaştırmak değil, bölmek değil, ayrıştırmak değil, gerginlik yaratmak değil.” ve derki “Emaneti ehline verin”.

Şimdi bakalım… Bir partiye üye olmak, siyaset için yeterli midir? Demokrasiyi, parti ilkelerini hayatın her alanında, öncelikle kendi yaşam biçiminde hayata geçiremeyen, güzel konuşan ama yapmayan, yalan söyleyen, çıkar peşinde koşan, toplum çıkarı yerine kendi çıkarlarını ön plana çıkaran, liyakat sahibi olmayan yerel yöneticiler, il, ilçe yöneticileri, demokrasiyi ve adaleti nasıl anlatıp hayata uygulayacak?

Delege seçimleri ve ilçe yönetim seçimleri başlamadan şu uyarıyı herkes iyi okumalı:

Kılıçdaroğlu’dan belediye başkanlarına kritik kongre uyarısı

“Başkanlar Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde belediye başkanlarına seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başlayan kongre takvimine belediye başkanlarının müdahale etmemesi konusunda uyarıda bulundu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlara belediye başkanı seçimlerinde ön seçim yapılmayacağını belirterek ‘Belediye başkan adaylıklarının belirlenmesinde ön seçim yapılmayacak. Kongre süreçleri başladığında o kongrelere müdahil olmayın ve delegelere karışmayın işinize bakın. Örgüt kendi içinde demokratik bir şekilde en doğru kararı verecektir.’” dediği ifade edildi. Maltepe’de bunu kim dinler, göreceğiz…

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |