Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 18 Haziran 2017

İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Dostları

Maltepe’de bulunan İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Dostları’na (ANAFOD) kendilerini ve çalışmalarını anlatmaları için mikrofonu uzattık ANAFOD İstanbul…

Maltepe’de bulunan İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Dostları’na (ANAFOD) kendilerini ve çalışmalarını anlatmaları için mikrofonu uzattık

ANAFOD İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği çalışmalarını amatör bir ruhla sekiz yılı aşkın bir süredir İstanbul – Maltepe’de sürdürmektedir.
Haftanın iki günü, salı ve cuma günleri, fotoğraf dünyamızın sanatçılarıyla sunum ve söyleşiler yapılmaktadır. Bu etkinliklere katılım ücretsizdir.
Çalışmalarımıza ülkemiz fotoğraf sanatının önemli ve önde gelen isimleri destek vermektedir. Katkı veren ustalarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederiz. Ülkemiz fotoğraf birikimi ve çalışmalarını derneğimize taşıyarak Fotoğraf severlerle buluşturmak gayretindeyiz.
Fotoğraf bilgilenmesi içinde programlar uygulanmakta; her yıl 2 şer dönem temel fotoğraf bilgileri, ileri çekim teknikleri ve fotoğraf dijital işleme atölyeleri düzenlenmektedir.
Okullarda kurulu fotoğraf kulüplerine danışmanlık yapılmakta ve eğitim desteği verilmektedir.
anafod-ali-ozHer ay bir kez genel katılıma açık kültür turları yapılmaktadır.
Bu etkinliğin amacı İstanbul’da süregelen Kültür ve Sanat etkinliklerine toplu katılımı sağlamaktır. Müzeler, sanat galerileri gezilmektedir.
Ayrıca ayda bir kez de Fotoğraf çekim gezileri düzenlenmektedir.
Dernek merkezimizde Fotoğraf sergileri açılmaktadır.
Fotoğraf dünyamızın 11 saygın isminin (Ara Güler, Ergun Çağatay, Ersin Alok, Gültekin Çizgen, Halim Kulaksız, İbrahim Zaman, İsa Çelik, İzzet Keribar, Nusret Nurdan, Sabit Kalfagil, Şakir Eczacıbaşı) ortak sergisi.
Ali Öz Tarlabaşı Kayıp Şehir Sergisi, derneğimizde izleyenlerle buluştu.
Şimdiye dek birçok sivil toplum kuruluşu ile sosyal sorumluluk projeleri planlanmış ve yaşama geçirilmiştir.
KASEV Yaşlılar Evi tanıtım CD si hazırlanmış ve KASEV misafirhanelerinde kalanlarla fotoğraflama çalışmaları yapılmıştır.
IMPLADENT’le Yakacık Çocuk Yurdu Fotoğraf Etkinlikleri yaşama geçirilmiştir.
Çınardibi Kültür Derneği ile Çocuk Fotoğraf Atölyeleri yapılmıştır.
Birçok kurumla ortaklaşa proje çalışması planlanmaktadır.
Bir fotoğraf derneğinin üyelerinin; fotoğraf severlerin beklentilerine yanıt verebilecek en önemli etkinliğinin, fotoğraf birikimlerinin hedef kitleye sunulması olduğunu düşünmekteyiz.
Bunun için de 2013-2014 sezonundan başlayarak birikimlerimizi her yıl bir sergi ile sanatseverlerle buluşturmaya başladık.
Yerinden katılım yaklaşımımızla, sanat etkinliklerinin ülkemizin bütün yaşam alanlarında yaygınlaşması ve ekmek gibi, su gibi vazgeçilmez olması dileklerimizle bütün çalışmalarımızı ülkemizin kültür dağarcığına armağan ediyoruz.
Bütün fotoğraf severleri derneğimize katılmaya ve katkı vermeye davet ediyoruz.

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

Babalar Gününüz Kutlu Olsun

Babalar Gününüz Kutlu OlsunTema Tasarım |