Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Magazin, Maltepe 18 Haziran 2017

Büyükbakkalköy fuar bekliyor

Büyükbakkalköy İstanbul’un Maltepe İlçesine bağlı 18 mahalleden biridir. Mahallenin büyük bölümü ormanlarla kaplıdır. İlçenin yüzölçümü olarak en…

Büyükbakkalköy İstanbul’un Maltepe İlçesine bağlı 18 mahalleden biridir. Mahallenin büyük bölümü ormanlarla kaplıdır. İlçenin yüzölçümü olarak en büyük mahallesidir. 2014 sayımına göre nüfusu 6,837’dir.

Büyükbakkalköy’ü biraz dolaştık. Vatandaşlarla sohbet ettik. Tek ana caddelerinin asfaltlanmasını ve kaldırımlarının yapılmasını isteyen vatandaşlar, belediye tarafından 3 yıl önce söz verilen “FUARI” beklediklerini belirttiler.
Büyükbakkalköy mahalle muhtarı Yılmaz Sağlam’ ziyaretimizde, Köy statüsünden Mahalle statüsüne geçmemize rağmen yıllardır gelişmemiş bir köy halinde kaldıklarını belirterek,” Öncelikle imar sorunumuz var ve bunun çözülmesi gerekiyor. Mahallemizde PTT, banka şubesi hatta bankamatik bile yok. Sağlık ocağımız yok ancak Cezaevinden dolayı kurulan hastanede tedavi oluyoruz. Çocukların okul gidiş yolu olan ve Mahallemizin tek caddesi çok kötü durumda biran önce asfaltlanması ve genişletilmesi gerekiyor. Özellikle çocuklar için park ve yeşil alanların yapılması lazım.” dedi.
Fuar merkezi
Başkan Kılıç’ın, 10 gün süren “Mahalle Buluşmaları” kapsamında. Başıbüyük ve Büyükbakkalköy mahallelerindeki buluşmada Maltepe’de bir uluslararası kongre ve fuar merkezini Başıbüyük-Büyükbakkalköy mahallerine kuracağını açıklayan Kılıç, “Bu proje 1 milyon metrekare inşaat alanına sahip olacağı gibi, yaklaşık 25 bin kişiye de iş imkânı sağlayacak” şeklinde konuştu.
“Mahalle Buluşmaları”yla ilgili genel bir değerlendirme yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, şunları söyledi:
“Ben sizin evladınız, sizin Ali’niz olacağım demiştim Siz bana 5 yıl boyunca güvenerek bu görevi verdiniz, bu güveniniz karşısında sizlerin hizmetkârı oldum, olacağım. Sorunlarınızı yerinde dinlemek ve 3 aylık zaman zarfı içerisinde sorunlarınıza çözüm bulmak amacıyla bir araya geldiğimizi söylemiştik, inşallah 3 ay sonra da sorunlarınızı çözmüş olarak karşınıza çıkacağız.”

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |