Ana Sayfa Gündem, Sağlık, Yazarlar 21.07.2017 934 Görüntüleme
Hepimiz  birer engelli adayıyız

Hepimiz birer engelli adayıyız

Bizler umutsuz insanlara umut olmak için yola çıkmış umut dağıtan ve uzayıp giden tren yollarında umut yüklü umut treni bireyleriyiz. Bizler birbirimizin atmaya kıyamadığına eski demedik, senin eskin benim yenim olsun dedik… Bizler engelli diye görülen arkadaşlarımızla aramıza engel koymadan köprüler kurduk onlara el olduk, tokalaştık, onlara kol olduk, sarıldık, onlara ayak olduk birlikte yürüdük… Onlara göz olduk onlar gibi bakmayı öğrendik, onlar gibi gördük, hem de en gerçekleri gördük ki, !hepimiz birer engelli adayıyız bilinci ile sahiplendik, kolladık, koruduk.
İnsan olmanın gururu ile imeceyi, yardımlaşmayı el uzatmayı atalarımızdan öğrendik. Ve zaman zaman yaşlılarımıza baston olduk yoruldukları yerlerde dinlendirdik onları, soluklandırdık .. Biz sağlıklı nesiller yetişsin umudu ile diş macunu, diş fırçası yükledik vagonlarımıza yolladık Anadolu’muza. Çocuklarımız yarınlara sağlıklı gülebilsinler diye. Bizler kimsesizlere anne olduk, baba olduk, abla olduk, abi olduk. Çıkar amacımız olmadı hiç bizim. Biz teknolojiden yararlandık ama hepimizin ortak değerleri aynıymış ki yardım için bir araya geldik. Hem de şartsız, hem de koşulsuz, hem de mecbur bırakmadan gönüllü, fedakâr, yardımsever ve üreten. Bizler yasal anlamda görevlerimizi yerine getirirken bir araya gelme hikâyemiz yine teknolojinin bizlere gösterdiği kolaylıklarla oldu elbet. Buluştuk, tanıştık. Ne çok ortak yanımız varmış meğerse hepimiz umut treni yolcuları olduk.
Hepimiz umut treni yolcuları…
Ve yaşamaya dair en güzel şiirlerin üstadı Ataol Behramoğlu’nun şiiri ile hoş geldiniz dedik sizlere. Bir güzel şiiri ile veda etmek zamanıdır sevgili konuklarımız.
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var: Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana. (hiçbir canlının yaşam hakkını elinden almadan, gasp etmeden, özgürce yaşayabilmesi adına)…
Bizler umut treninde umutlara yolculuk yaparken, bize inandık, asla yalnız kalmayacağımız için size inandık. Ve bu treni karanlığa inat, umutsuzluğa inat, bizi umutlarımızın her zaman olduğuna inandıran yalın, samimi bir makiniste inandık… Kalbi çocuk… Her umut yolculuğunda gözyaşı dökecek kadar hassas… İçindekini olduğu gibi anlatan bir başkana inandık…
UMUT TRENİ

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |