Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 24 Temmuz 2017

Karayolları arazisi ve bir fotoğraf

Yeniden Maltepe gündemine oturan Küçükyalı Karayolları arazisi ile ilgili vatandaşın tepkileri sürerken, Bir fotoğraf karesi ile olayı…

Yeniden Maltepe gündemine oturan Küçükyalı Karayolları arazisi ile ilgili vatandaşın tepkileri sürerken, Bir fotoğraf karesi ile olayı paylaşalım ve soralım.
Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç ve Şehircilik ve Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki ile neden görüştü?
Bu görüşmeyi kim ayarladı?
Bakanla Ali Kılıç görüşmesinde hangi gazeteciler orada hazır bulundu?
Bu görüşmede neler konuşuldu?
Görüşmede, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu sürekli eleştiren bu gazetecilerin ne işi vardı?

Bu görüşmeyi 8 Nisan 2017, Cumartesi / 10.18 İlçedeki kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştüğünü de konuşmasında aktaran Kılıç, bu görüşmenin detaylarını açıklamalıdır.

Alev CİMİN/Posta Gazetesi’ne 21 Haziran 2016, Salı / 11.15 tarihinde verdiği demeçte ise, “Maltepe’nin CHP’li Belediye Başkanı Ali Kılıç, ‘Maltepe huzur, umut, inançlara saygı ve hizmetin kenti’ diyor. Kılıç, ‘2023 vizyonuna uygun bir Türkiye projemiz var.” Diyor.

Maltepe için ‘2023 vizyonuna uygun bir Türkiye projesini açıklamalıdır.

Bütün bu soruları cevaplarını Maltepeliler öğrenirse ilçemizdeki gidişatı daha iyi anlayacak, kimin kime hizmet ettiğini görecektir.

Bu soruların cevapları

Maltepe Belediyesi’nde neler oluyor?
25 Nisan 2016 09:44

Maltepe Belediyesi, bilirkişi heyetinin ‘kamu yararı yok’ diyerek iptalini istediği projeyle ilgili davadan feragat ederek, araziyi TOKİ ve Giray İnşaat’a peşkeş çekti. CHP içinde büyük tartışma yaratan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar giden itirazların temelinde “rant ve para” iddiaları var… YURT Gazetesi haberinden.

Karayolları arazisi
17 Mayıs 2017

Maltepe Karayolları Arazisi’nin 3 milyar 635 milyon 715 bin TL karşılığında Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat şirketine ihaleyle verilmesine karşı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ‘yürütmeyi durdurma’ davası açan Maltepe Belediyesi, 30 milyon 860 bin TL karşılığında yine Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat şirketine ruhsat verdi. Ali Kılıç ‘Tek çivi çaktırmayız!’ demişti. Özgür İfade Gazetesi haberine,

Başıbüyük, Gülsuyu- Gülensu kentsel dönüşüm görüşmelerine de ışık tutacaktır.
Belediye Başkanından bu konuların samimi şekilde açıklanması gerekmektedir.

Özellikle CHP bunu sorgulamalıdır.
Detayları ileride kamuoyuyla paylaşacağız.

İlgili haber için tıkla

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |