Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika 22 Aralık 2017

Tırmık’la sohbet – IV: Kim daha CHP’li

Kim daha CHP’li; İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı mı yoksa Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç mı? –…

Kim daha CHP’li; İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı mı yoksa Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç mı?

– Hayırdır Tırmık merhabadan önce soru sorarak içeri giriyorsun, hayırdır.
– Kusura bakma amca sinirlerim tepemde. Ya insanlar bu kadar cahil olabilir mi? Şimdi ilçe seçimi var ya, herkeste bir hava. Görmez, duymaz, konuşmaz olmuşlar. Bazıları da, her şeyi biliyor havasında veryansın ediyorlar.
– Bir dakika Tırmık, bir nefes al. Ne olduğunu anlamıyorum.
– Gerildim Amca. Ağzı olan konuşuyor. Konuşulanları duysan şaşarsın. İnsanlar zıvanadan çıkmış. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Neler oluyormuş da haberimiz yok. Kimse eline, diline, beline sahip olmuyor.
– Hop Tırmık belden aşağı bir şey söyleyeceksen burada kes, İnsan önce parayı bulur, birazda mevki sahibi olunca her şey kendinin sanır. Sonrası malum. Ama biz ilgilenmiyoruz bilesin.
– Bilirim bilirim de magazin olsun be amca. Sen zaten biliyorsun. İnsanların ağzı torba değil ki büzesin. Hele bir de içince tut tutabilirsen.
– Tamam, Bunları geç. Nedir şu “kim CHP’li” anlat bakalım.
– Son odatv haberi. Hani ŞAM Yapı.
CHP’nin en “talihli” yöneticisi kim?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl’ün ailesinin şirketi ŞAM Yapı ile Rönesans Holding arasındaki ilişki ise, Bayer’in iddiasındaki “Beştepe’nin taşeron firması” olmakla sınırlı kalmadı…
AKP iktidarının haklı olarak en çok eleştirilen başlıklarından birisi ihaleler ve ihaleler çevresinde dönen rant. Bu dönemde birçok yandaş müteahhit işlerini büyüttü, Türkiye’nin en büyük şirketleri arasına girdi.
O isim; CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl. Konumuz; CHP’li Bingöl’ün ailesinin şirketi…
Tekin Bingöl’ün kardeşi Atilla Bingöl’ün sahibi olduğu ŞAM Yapı hakkındaki iddiaları ilk olarak Hürriyet yazarı Yalçın Bayer dile getirmişti. Gazeteci Bayer 14 Eylül 2015’teki köşesinde “Bir de Tekin Bingöl var. Kardeşi Melih Gökçek’in Osmanlı kapılarını yaptı. Hem de davet usulü. Tamı tamına 25 milyon TL tutarında. Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçak saray’ diye gitmediği Beştepe’nin taşeron firması olduğu iddialarına sonra geleceğiz. Arınç’ın dediği gibi Allah CHP’ye de verdikçe veriyor” iddiasında bulunmuştu.
– Ne var bunda Tırmık şimdi.
– Sözümü kesme amca. Ben sana tartışma buradan çıktı onu anlatıyorum şimdi. Biride çıkıp dedi ki, Kim daha çok CHP’li İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı mı yoksa Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç mı?
Şu İller bankası arazisinden bahsederek anlatıyor, Salıcı il başkanı. Milletvekilleri, biz partililer, ilçe ve belediye başkanı Esenkent’te toplanmışız. Elimizde dövizler. “Kentsel dönüşüm mü? Rantsal imar artışı mı?”, “İmar katliamına hayır!” Salıcı diyor ki: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm adı altında Maltepe Esenkent’teki İller Bankası’na ait araziye konut ve ticaret merkezleri yapacağını, bölgedeki imar artışının yaratacağı rantın ise 240 milyon lirayı bulacağını belirtti ve “Davalar açılmıştır. Gerek belediye başkanlarımız gerekse partililerimiz ortaya çıkan bu kent yağmasının hiçbir şekilde arkasında durmayacaktır. Vatandaşın aleyhine olan bu çalışmalara destek olmayacaktır. Hiçbir partilimiz, hiçbir CHP’li bunun altına imza atmayacaktır. Yağmaya ortak olmayacaktır.” dedi. Peki, ne oldu?
“Belediye Başkanı Ali Kılıç kanunsuz bir biçimde 22 Nisan’da “feragat” dilekçesi vererek davadan çekildiklerini mahkemeye bildirdi. Ali Kılıç’ın Belediye Meclisi ve Encümeninin onayını almadan mahkemeye sunduğu feragat dilekçesinin ortaya çıktı. Arkasından imzalar geldi. İşin içinde “rant ve para” iddiaları var… Bu dilekçe karşılığı 29 Milyon dolarlık bir paranın dağıtıldığı iddiaları herkesi şok etti. Şimdi soruyorum Kim CHP’li. Kim Ranta karşı siz cevap verin. Bunu Haber yapan Yurt gazetesi sahibi bir CHP’li ve sonra haberi kaldıran yine onlar. Düşünün beyler. Cebinize üç kuruş kondu diye, hemen unuttunuz; hak, adalet, hukuk diye bağırmalarınızı.” diye anlattı.
Daha çok uzun anlatacağım. Amca Biliyorsun şişede durduğu gibi durmuyor. Herkes neler anlattı neler.

Google News XX Sitesi
Etiketler:


Tema Tasarım |