Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Yazarlar 28.07.2017 801 Görüntüleme
Yerel Yönetimler ve Maltepe

Yerel Yönetimler ve Maltepe

Yerel yönetimlerin kimler tarafından oluşması gerektiği önemlidir. Herhangi bir birey işe girmek için birçok sınava tabi tutulmakta ve birçok engeli aşmak zorundayken milyonlarca kişinin geleceğini belirleyen ve etkileyen kararları alan belediye başkanları ve meclis üyelerinin hiçbir kıstasa tabi tutulmadan partilerince atanmaları da düşündürücüdür.

Araba kullanmak için ehliyet alınıyor, doktorluk avukatlık yapmak için diploma isteniyor, her hangi bir işyeri için ruhsat belgesi şart koşuluyor, berber falan olmak için kalfalık-ustalık belgesi gerekiyor da belediye başkanı olmak için neden bir uzmanlık alanı belirlenmiyor, sadece partili olmak yetiyor?

Peki, yerel yönetim seçiminden sonra Maltepeliler için verilen sözler, projeler ne oldu?

Bunları yazmamıza gerek yok sanırım. Hem Maltepeliler, hem yöneticiler bunu biliyor. Kısaca şeffaf ve açık olacak denen belediye zırhla çevrildi.

Gerçeklerin er geç ortaya çıkması gibi bir kötü huyu vardır.

Asıl bizim sormak istediğimiz sorular farklı.

Üç yılı geçen belediyedeki çöküşün, ekonomik olarak batışın (kabul etmeseniz de) kapalı kapılar arasında nasıl har vurup harman savrulan bütçenin, satılan arsaların, bu arada zenginleşen birilerinin açıklıkla ortaya çıkmasıdır.

Belediye seçimleri sonrası nedense Maltepe’de iş bilen olmamasından dolayı bütün ekip başka illerden, başka ilçelerden takviye edilerek işini bilenler ekibi kurulmuş oldu. Tabi bir de Başkanlık için CHP merkezinden atama yapılmasında destek olanların tepeden istekleri olanlar vardır. Önce bunlara bu ekiple atama ve ödenmesi gereken borçlar halledildi mi? Bilmiyoruz… Aykırı firmalara, aykırı işler, servisçiye bilgisayar işi, madenciye veterinerlik işleri, filim yapımcıya şapka siparişi, danışmanlık şirketler vb. yüzlerce garip ihale…

Böyle yüzlerce dosya önümüzde duruyor ve şaşırarak incelemeye devam ediyoruz.

Umarız belediyenin belki 30 bin belki daha fazla bastığı magazin gazetesinde belediye tarafından birçok soru Maltepe halkına açıklanır.

Şunu da belirterek son verelim. Cumhuriyetin 93. yılında Maltepe’de açılışı yapılan 17 tesisi hala arıyoruz!

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:
Tema Tasarım |