Ana Sayfa İstanbul 25 Ağustos 2017

Kartal Belediyesi’nden evsiz aileye yardım eli

Kartal Belediyesi yardım elini, soğuk kış günlerinin yaklaşmakta olduğu bugünlerde evsiz bir aileyi yepyeni yuvalarına kavuşturarak uzattı….

Kartal Belediyesi yardım elini, soğuk kış günlerinin yaklaşmakta olduğu bugünlerde evsiz bir aileyi yepyeni yuvalarına kavuşturarak uzattı.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Adalar’da yaşayan evsiz bir aileyi Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan bir eve yerleştirdi. Önce Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlenen ev, daha sonra Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü personeli tarafından, yeni sakinlerine huzurlu bir yuva olması için hazırlandı. Özenle boya – badanası yapılan eve daha sonra Kartal Belediyesi Gönül Çarşısı’ndan; koltuk takımından halıya, mutfak gereçlerinden kıyafete kadar tüm gerekli eşyalar getirilerek yerleştirildi. Bir anne ve yaşları 2 ila 6 arasında değişen üç çocuktan oluşan muhtaç aileye kira yardımı da yapılacak.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, çalışmalarını tamamladıktan sonra ihtiyaç sahibi aileyi, eşyalarla donatılmış yeni evlerine yerleştirdi. Evi büyük bir heyecanla gezen aile üyelerinin mutluluklarına diyecek yoktu. Aile üyeleri, kendilerine yardım elini uzatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |