Ana Sayfa Maltepe, Sağlık 6 Kasım 2017

Umut gönüllüleri bir arada

Umut Treni Derneği gönüllüleri yüzlerce vatandaşla kahvaltıda bir araya geldi. 6 Kasım’da Maltepe Wonderland tesislerinde yapılan kahvaltıda…

Umut Treni Derneği gönüllüleri yüzlerce vatandaşla kahvaltıda bir araya geldi.
6 Kasım’da Maltepe Wonderland tesislerinde yapılan kahvaltıda Almanya’dan Umut Gelincikleri Başkanı İlkay Arseven ve Türkiye’nin bir çok ilinden katılan gönüllüler 350 vatandaşlarla bir arada kahvaltı yaptı. Kahvaltıya Muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

UTD Genel başkanı Burhanettin Güler, yaptığı açıklamada; “Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Geleneksel kahvaltımızda yüzlerce vatandaşlarımızla bağışçılarımız sayesinde kahvaltımızda ağırlıyoruz. Bu gün bizim için aynı zamanda özel bir gün. Şu anda aramızda bulunan engelli bir küçük kardeşimize yaptırdığımız özel bir alet sayesinde onun yürümesine katkı sunmanın heyecanı içindeyiz. On bin liraya aldıkları bu alet için Almanya da ki Köln’lü Gelinciklere adına Başkanları İlkay Arseven’e candan teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu kardeşimizin istediği Beşiktaş formasını hediye eden Genç Beşiktaşlılara teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz kahvaltımızda, dayanışmanın, paylaşmanın en güzel örneğini veriyoruz. Değerli gönüllülerimizle yan yana gelme imkânı buluyoruz. Çalışmalarımız her konuda devam ediyor. Yoksulluğun her geçen gün arttığı günümüzde insanlara sahip çıkmak, imkânlarımızı paylaşmak biz insanların en büyük görevi olarak karşımıza çıkıyor. Bizler dernek olarak insani duyguları yüksek gönüllü dostlarımızın destekleriyle bu insanlara her konuda ulaşmaya çalışıyoruz. Karşılıksız paylaşmanın en güzel örneğini veriyoruz. Giyeceklerimizi, yiyeceklerimizi imkânlarımız oranında paylaşmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar binlerce tekerlekli sandalye dağıtımı yaptık, binlerce öğrenciye kırtasiye, bot, mont, çanta dağıtımı yaptık. Açtığımız kampanya ile okullarda kütüphaneler açtık. Çocuklar için oyun salonları açtık. Yüzlerce aileye gıda yardımlarımız devam ediyor. Bu çalışmalarda bize güvenen ve destek olan tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Dernek olarak her türlü yardım çalışmalarımız siz değerli gönüllü arkadaşlar sayesinde artarak devam edecektir.”

Katılımcılara desteklerinden dolayı plaketler taktim edildi.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |