Ana Sayfa Türkiye 25 Ağustos 2017

Farkımız Değerlerimiz

Sayın Samsun Valisi çocukları dövebilirsiniz demiş! Siz kula kul olsun der, pul kadar değer vermezsiniz… Biz çocuğu…

Sayın Samsun Valisi çocukları dövebilirsiniz demiş!

Siz kula kul olsun der, pul kadar değer vermezsiniz…

Biz çocuğu emanet olarak görür; geleceğimiz der, paha biçemeyiz…

Siz kız erkek diye ayrıştırır; kız çocuklarını eşyadan daha değersiz görürsünüz. En kötüsü de yaş sınırı bile olmadan cinsel metadır sizin için kız çocuğu.

Biz kız erkek ayırmayız… Çocuktur… Korunmalıdır, eğitilmelidir… Bizim için en önemlisi sevilmelidir çocuk!

Siz şiddetle, baskıyla korkuyla büyütür sindirirsiniz çocuğu… İtaat etsin, biat kültürüyle büyüsün istersiniz..

Biz kişiliği gelişsin, öz güveni olsun isteriz… Eğitiriz… İleri ki hayatında bir duruşu, bir görüşü olsun.. Bunu kendisi belirlesin… Doğru kararlar verebilsin, doğru tercihler yapabilsin isteriz..

Siz şiddetin korkunun gücüne tapar, hayatınızın her alanında bunu kullanırsınız.. Din varsa ahlaka gerek yok dersiniz. Böyle büyütürsünüz çocuklarınızı da.

Biz önce sevgi deriz çocuklarımıza.. İnsana, hayvana, doğaya… Sevmeyi öğretiriz.. Şiddeti sokmayız hayatımızın hiç bir alanına.. Hele de çocuklarımızı yetiştirirken! Biliriz ki yetişkinliğinde taşıyacağı kişilik çocuklukta şekillenir.. Ahlak çocuklukta yaşamının bir parçası olur..Bunu bilir, öğretiriz çocuklarımıza.. Korktuğu için değil, doğru olmadığı için yanlış yapmaması gerektiğini bilir ve davranışlarında otokontrol geliştirir..

Siz kendinizden olmayan, sizin gibi düşünmeyenleri öldürmeyi, yok etmeyi öğretirsiniz çocuklarınıza.. Saygı sadece sizin gibi olanlara gösterilmelidir.. Kendinize saygı bekler, ama kimseye saygı göstermezsiniz.. Çocuklarınızı da bu bilinçle büyütürsünüz..

Biz farklılığı zenginlik görürüz.. Kimsenin doğarken kendi dinini, ırkını seçme hakkı olmadığı bilincini veririz çocuklarımıza! Saygı gösterdiğin kadar saygı görürsün. Saygı hak edilir deriz çocuklarımıza!

Sizin için cinsellik sadece üreme ve erkeklere sınırsız özgürlük veren; bunu için de her şeyi mübah sayan bir olgudur.. Erkek çocuklarınızı bu sapkın fikirlerle büyütürsünüz…

Biz çocuklarımıza kardeşlik bilincini verir; cinsellik bilincini, yaşına göre en sağlıklı şekilde kazandırmaya çalışırız.. Herkesin bedeni üzerinde söz sahibi olamayacağını öğretiriz çocuklarımıza.. Hayatında ki kadına ve erkeğe saygı duymalarını isteriz. Kendine yapılmasını istemediğin hiç bir şeyi başkalarına yapma… Bu söz rehberdir bize. Bunu da çocuklarımıza öğretiriz..

Evet, çok farklıyız… Ve sizden faklı olduğumuz için gurur duyuyoruz. Aileme beni bu bilinçle yetiştirdiği için teşekkür ederim…

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |