Ana Sayfa Uncategorized 2 Eylül 2017

Bayram Paylaşmaktır

Umut Treni Derneği “Bayram Paylaşmaktır” Projesiyle yüzlerce vatandaşa kurban eti dağıttı. Umut Treni Derneği yıllardır ön planda…

Umut Treni Derneği “Bayram Paylaşmaktır” Projesiyle yüzlerce vatandaşa kurban eti dağıttı.

Umut Treni Derneği yıllardır ön planda tuttuğu paylaşma kampanyalarına her konuda devam ederken, bu kurban bayramında da gönüllülerin bağılarıyla kesilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Dernek binasına gelip kurbanlarını alan vatandaşlara, öğle yemeği de dağıtıldı.

Dernek Başkanı Burhanettin Güler, Yıllardır bu paylaşımlara devam ettiklerini belirterek, “ Gittikçe yoksulluğun artığını görüyoruz. Bölgemizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine sürekli ulaşmaya çalışıyoruz ve bu sayının artması bizi endişelendiriyor. Her eve ulaşma ve yardım yapma imkanımız azalıyor. Bizimde gönüllü sayılarımızın artmasına rağmen bir çok insana yardımda zorlanıyoruz. Yüzden fazla kurban kestirmemize rağmen yine de yetişmiyor. Burada dağıtımız yapıldıktan sonra bizi evlerinde bekleyen hastalar var ve onlara da bizzat giderek etlerini ulaştıracağız.

Yakında okullar açılacak ve yüzlerce okuldan, çanta, kırtasiye, bot, mont istekleri var. Şimdi bunlar için çalışıyoruz. Türkiye’nin her yöresine ulaşmak için imkanlarımız oranında çaba sarf ediyoruz. Tüm imkan sahibi yardım severlerin bize katılması, bizzat bu dağıtımlarda yer almasını bekliyoruz. Herkesin bayramını kutlarız.

Google NewsTema Tasarım |