Ana Sayfa Uncategorized 25 Ağustos 2017

Bayramda çocuk sevindirmek

Bayramların çocuklar için ne anlama geldiğini hepimiz yaşayarak öğrendik. Bir ayakkabı, bir pantolon, bir gömlek, alınan her…

Bayramların çocuklar için ne anlama geldiğini hepimiz yaşayarak öğrendik. Bir ayakkabı, bir pantolon, bir gömlek, alınan her hediyeyle bayram sabahına kadar birlikte uyuduğumuz günler oldu.

Bu ramazan boyunca hedeflediğimiz bin ihtiyaç sahibi çocuklarımızı anlaştığımız mağazadan giydirme imkânı bulduk. Çocuklar kendi seçtikleri, kendi beğendikleri giyecekleri sevinerek seçme imkânı buldu. Gözlerindeki sevinç pırıltılarını görmek bizleri ve gönüllülerimizi çok mutlu etti. Bu unutulmaz anları anlatmak kelimelerle mümkün değil. Paylaşımın önemini gelecekte daha iyi kavrayacak olan çocuklara, biz sadece elbise değil bir gelenek bırakma çabamızın geleceğe taşınacağına inanıyoruz.
Bu ramazan ayında imkânlarımız oranında haftada dört gün iftar yemeklerinde yine yüzlerce aileyi ağırlama fırsatı bulduk. Birçok hayırseverlerin, gönüllülerimizin sayesinde buluştuğumuz iftar sofralarının tüm yiyecekleri, gerek derneğimizde, gerekse evlerimizde gönüllülerimizin çabalarıyla sağlıklı bir şekilde yapılarak tüm dostlarımızla paylaşılmıştır.
Ayrıca ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine yüzlerce gıda yardımı kolileri dağıtılmıştır. Emeği geçen dostlara buradan teşekkür ediyorum.
Özellikle Almanya’da İlkay Gül Arseven önderliğinde bizlere destek veren Köln Gelincikleri gönüllülerini, Almanya’da faaliyet gösteren dernek, vakıf ve bireysel çabalarıyla Türkiye’de ki ihtiyaç sahiplerine derneğimiz aracılığıyla her konuda destek veren tüm dostlara teşekkür ediyorum.
Her gün daha da büyüyen bir aile olmanın gururu ile Türkiye’nin her kentinden bizlere katılan, güvenen dostlarımıza candan teşekkür ediyorum.
Değerli dostlar,
Umut Treni olarak dağıttığımız giyim, erzak, adak, tekerlekli sandalye, kitapları gerçek ihtiyaç sahiplerine kendi ellerimizle ulaştırıyoruz. Hastalarımız, engellilerimiz, kimsesizler, dar gelirli dostlarımız, yaşlılarımıza sizler gelenleri sizlerin adına teslim ediyoruz. Sizlerde bize katılabilir hep birlikte evlere misafir olur neler yaptığımızı görebilirsiniz. Sizde o insanların gözlerindeki ışıltıyı görürsünüz. Bayramın huzurlu ve mutlu olması dileğimle.
Hayat paylaşınca güzelleşir.

İlginizi çekebilir

Mutlu Yıllar Türkiye

Mutlu Yıllar TürkiyeTema Tasarım |