Ana Sayfa Uncategorized 30 Aralık 2017

ÜÇ MAYMUNU OYNAMAK

Basının görevi güzel haberleri yazmak kadar, olumsuzlukları da gündeme taşıyıp halkın ortak çıkarlarını korumaktır. Söz konusu haberler…

Basının görevi güzel haberleri yazmak kadar, olumsuzlukları da gündeme taşıyıp halkın ortak çıkarlarını korumaktır. Söz konusu haberler Maltepe halkından hizmet sözü karşılığında alınan vergilerin akıbeti ile ilgilidir.

Haksızlığı görüp susuyorsanız; siz de bu haksızlığa, en az haksızlık yapan kadar ortak olursunuz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş tüzüğündeki ilkeleri korumak CHP’lilerin misyonu olmalıdır…Bizi en çok üzen de, bazı CHP’li üyelerden gelen’’kötü bizim kötümüz neden yazıyorsunuz..Burayı kaybedersek siyaset yapamayız eleştirisi…39 gömleğe 39.000 lira ödenmesi,48.000 lira ödenerek alınan mumluklar, rant uğruna yapılan arazi talanları bir Chp li olarak sizleri nasıl rahatsız etmiyor? İnsanların ödediği vergilerin alenen kişisel çıkarlar uğruna kullanıldığı belgeleriyle ortadayken siz bunlara gözünüzü kapatabiliyorsanız Chp misyonuna taban tabana zıt bir duruş sergiliyorsunuz demektir! Siyaset yapabilmek adına diğer partilerde eleştirdiğiniz yanlışları kendi partinizde görmezden gelecek, yok sayacaksınız öyle mi??? Haberlerin doğruluğunu tartışmak yerine bizim hırsızımız iyidir mantığıyla olaya yaklaşmak ne kadar doğru strateji?
Demokrasi diyorsanız iyi ya da kötü eleştirilere kulak vermelisiniz..Kulak vermelisiniz ki bu eleştirileri değerlendirip yapılan hataları düzeltebilesiniz.
Bizim görevimiz,önce vatandaş olarak kendi haklarımızı korumak; daha sonra mesleki sorumluluğumuz nedeniyle Maltepe halkının çıkarlarını korumaktır.

CHp’li yöneticilerin, meclis üyelerinin de parti ve halkın çıkarlarını korumak adına bu konularda duyarlılık göstermesi gerekirken sessiz kalması  şaşkınlık yaratıyor..Diliyoruz CHp’li yetkililer yaşanan bu olumsuzluklara kulaklarını tıkamaktan vaz geçer, üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirirler…Bunu Maltepe halkına borçlular çünkü!

Google NewsTema Tasarım |