Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 31 Aralık 2018

Ahmet Baykan; Maltepe’nin geleceğine ilişkin ağır bir vebalin altına girdik.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, dün de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, dün de Ak Parti İlçe Binasında süreç ile ilgili açıklamalarda bulunuldu. Ak Parti Maltepe ilçe başkanı Mehmet Erikçi, MHP Maltepe ilçe başkanı Mesut Kamburoğlu, AK Parti Maltepe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çelik Koçyiğit, AK Parti Maltepe Gençlik Kolları Başkanı, AK Parti,MHP İlçe yöneticileri,AK Parti Maltepe Belediye Meclis üyeleri, Meclis üyeleri aday adayları, AK Parti ,MHP üyeleri katılım sağladılar. Ahmet Baykam partililerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Ak Parti ilçe başkanı Mehmet Erikçi ve Mhp ilçe Başkanı Mesut Kamburoğlu’nun da konuştuğu toplantıda Ahmet Baykam Şunları söyledi:

Maltepe de hancı  sayılırız. Konaklamak üzere gelip yerleşen değil;  aslında çok ciddi tarihe tanıklık eden, tarihte yer alıp bir hikayesi olarak teraziye çıkan insanlardan biri olduğumu düşünüyorum. Siyaset  toplumu bölen, ötekileştiren bir mahiyet taşımamalı. Tam tersine birleştiren sosyolojik bir konudur. İnsan odaklı toplumsal yararı öncüleyen siyaset anlayışımız vardır.
Militarizmin hiç bir zaman dili olmayacağız. Huzur bozan anlayışla siyaset yapmayı asla düşünmüyoruz. Maltepelilerin mutlu huzurlu olmaları için çalışacağız. Önce bilen ve dinleyen olacağız. Bir basın toplantısıyla da projelerimizi anlatacağız. Maltepe de ciddi bir belediyenin borcu olduğunu duyuyoruz. Yerel yönetimlerde bir sıkıntı var. Betonla daha çok para elde etmeye yerel yönetimler müsaade etmemeli. Yeni modellemeler gerekiyor. Yok edici, talan edici kentleşmeye dur demek lazım. Beton yığınlarına dönüldü. Güneşimizi kaybettik. Maltepe’nin sağlıklı dönüşüme ihtiyaç var. Denizden bakınca Maltepe’yi tanıyamıyorum. Tanıyan var mı? Maltepelilerin buluşabileceği bir yer var mı Maltepe de? Herkesi kent kültürüyle kucaklaştıracağız.
Yani konaklamak adına gelip geçen bir sürecin değil, aslında çok ciddi bir tarihe tanıklık eden ve bu tarihin içerisinde öyle ya da böyle ne varsa odur. Ne varsa torbada biz oyuz, ama bir hikayemiz muhakkak ki oluşmuştur. 43 yıl içerisinde teraziye çıkan insanlardan biri olduğumu düşünüyorum. Bu yanıyla çok ciddi anlamda bir vebal ve sorumluluk adına kuşatıldığımı ifade etmeliyim. Siyaset yapma herkesin hakkıdır.”Tema Tasarım |