Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika 8 Haziran 2018

Belediye den Halk Kart reklamı

Mışgibi yapmak, reklamı büyük kendisi küçük olaylara bir yenisi daha eklendi. Şu meşhur “Aile Sigortası” yalanı! Kısaca…

Mışgibi yapmak, reklamı büyük kendisi küçük olaylara bir yenisi daha eklendi.

Şu meşhur “Aile Sigortası” yalanı!

Kısaca bakalım. Maltepe Belediyesi Türkiye de ilk diye açıkladığı “Aile Sigortası” reklam açıklamaları doğrumu. İşte açıklama,

İstanbul (DHA) 23.04.2018
CHP’nin genel seçimlerdeki vaatlerinden ‘Aile Sigortası’ ilk kez Maltepe Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Her aybaşında 600 TL yüklenecek ve Maltepe sınırları içerisinde sadece alışveriş için kullanılabilecek.
Ali Kılıç

Maltepe Belediye Başkan Ali Kılıç, “Aile Sigortası uygulamasını, hayata geçiren İLK BELEDİYE olmaktan gurur duyuyorum.

Haziran 2018 meclis toplantısı; Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, mayıs ayında hayata geçirilen aile sigortası ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.Aile Sigortası uygulamasını, Türkiye’de hayata geçiren İLK BELEDİYEolmaktan gurur duyduklarını belirti.

Soru. Kaç kişi?

Cevap. Hık mık.

Belediye hizmeti, mış gibi yapılarak olmaz.

Yer İzmir. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de düzenlenen “Belediye Başkanları Toplantısının açılışında yaptığı konuşma(4 KASIM 2016)   

Halkına hesap vermeyen bir belediye başkanı olmaz. Halkına hesap vermeyen bir politikacı da olmamalı. Siyasetin öznesi halka hesap vermek olmalıdır. Halkına hesap vermeyen, hesap vermekten kaçınan birisinin Türkiye’yi yönetme şansı sağlıklı yönetme şansı yoktur ve olamaz da.

Ayrıca belediyelerimize Aile Sigortası’nı da aşama aşama hayata geçiriyoruz. Bizim belediyelerimizde aç ve açıkta kalan kimse olmayacak. Hiçbir çocuk bizim belediyelerimize yatağa aç girmiyor ve girmeyecektir. Halk Kart uygulamasıyla 13 belediyemiz 52 bin 372 vatandaşımıza aile sigortası hizmeti veriyor. Demek ki bunlar uygulanabiliyor, demek ki yapılabiliyor, demek ki cebinizi değil de kenti düşünürseniz, köşeyi dönme değil de vatandaşı düşünürseniz bunların tamamı olabilir. Ve biz bunların tamamını yapmaya kararlıyız.”

Maltepe Belediyesi, Halk Kart uygulamasını yapan ilk belediye değilmiş. Bu belediye başkanları toplantısında yokmusunuz, yoksa dinlemediniz mi?  Haberi demi okumadınız? Geçtik.

Bakın yukarda bazı rakamlar veriliyor.

Açık şeffaf belediye olarak halka kaç kişiye  “Halk Kart” verdiğinizi Açıklar mısınız?

“Puanlama sistemi ile ihtiyaç sahibi 3 bin 6 haneyi tespit ettik.” Dediğiniz açıklamada bunlar kartlarını ne zaman alacak?

Verdik dediğiniz kartlar, hangi mahalle bakkalında, hangi marketlerde geçerlidir açıklar mısınız?

Borç içinde bulunan belediye, maaşları bile verirken zorlanıyorsa, bu paranın kaynağını açıklar mısınız?

Abartılı reklamlar, içi boş konuşmalar, bunları parayla yayınlayan sorgulamaktan uzak,soru sormaktan kaçan, iş takipçisi, yakınlarını işe yerleştirip kalemini esir eden birkaç basın haberi ile olayları örtbas ettiğini düşünmek,  gerçeklerin üzerini örtmeyecektir.

Kılıçdaroğlu Marmaris’te “Anadolu Medyası Buluşuyor” etkinliğinde yaptığı konuşmada,

“Gazetecinin varlık nedeni halk adına gücü denetlemektir. Gazeteci, halk adına sorgulama yapar.Halkın gözü, kulağı, sesi, bir anlamda medyadır.Medyanın halk adına gücü denetleyeceğini, gücü övemeyeceğini belirten, Kılıçdaroğlu, “Bir hata varsa medya hatayı toplumun önüne koyar. Kurallara aykırı, doğaya aykırı bir şey olursa bu bir haberdir. Şimdi gazeteciler haber yapamıyorlar, sorunumuz o. Olay görünüyor, tanığı olunuyor, haber yapılamıyor” dedi.
Tabi haberler parayla yapılıyorsa veya çıkarlar ön plandaysa, üç maymunu oynamak kolay oluyor.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |