Ana Sayfa Gündem, Magazin, Politika 17 Kasım 2018

Belediyeye Rant karşılığı ödül

Borç batağındaki Maltepe belediyesi ödüle doymuyor (şaka gibi!). Avrupa hattındaki ödül ilişkilerinde başrolü oynayan isimler ise ilçenin…

Borç batağındaki Maltepe belediyesi ödüle doymuyor (şaka gibi!).

Avrupa hattındaki ödül ilişkilerinde başrolü oynayan isimler ise ilçenin belediye başkanı Ali Kılıç ve Öykü Ajans sahibi Necati Özkan.

Borçlarını ödemediği için başkanlık ofisine kadar gelen haciz işlemini yeni bir anlaşmayla çözmeye çalışan, borçlarını ödemedi için Maltepelilerin arsasını veren, belediyenin yapacağı bir parkı bile yap işlet mantığı ile bazı şirketlere peşkeş çeken (Park mı? Yoksa bir ticarethanemi? Göreceğiz…) Sayın Ali Kılıç, kamuoyunda başarı algısıoluşturmak için ilginç bir yönteme başvurdu.Öykü Reklam Firmasının, 2016 – 2017 yılında İhale Bedeli 9.152.405 TL.(Dokuz Milyon Yüz Elli İki Bin Dört Yüz Beş TL.) olan Reklam işi ihalesi karşılığını Öykü Ajans sahibi Necati Özkan ile bir anlaşmaya vararak, kendisine, yurtdışından ödüller verilmesini sağladı. Bir dönem Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği başkanlığı da yapan ajans sahibi Necati Özkan, aldığı milyonluk ihaleler sonucunda, Ahbap-Çavuş ilişkisinde Avrupa ödülü, o ödülü, bu ödülü ile rant karşılığını ödemeye başladı.

Aynı ödüller ilginçtir, yine ihalelerini aldığı Beylikdüzü Belediyesine de verildi.

İşin ilginç tarafı şu ki, burada utanılması gereken ödülü alan değil, Maltepe’yi tanımayan, belediyeciliğin ne olduğunu bilmeyen, belediyede dönen dolaplardan bihaber birilerinin para karşılığı bir takım ödüller veren kişilerdir. Bu bir utançtır.

Yalakalık, yalancılık işte budur: Karşı olduğunu iddia ettiğin şeyin kendisi haline gelmek utanç vericidir, iğrençtir!

Başkana yalancılık ödülü

Bol bol ödül aldım diyen Ali Kılıç, neyin karşılığı olarak ona verildiğini bir örnek verelim ve Maltepeliler olarak bizde başarı ödüllerini sıralayalım.

Maltepe belediye Başkanı Ali kılıç üç üniversite bitirip, sonra dışarıdan lise diploması alması yalanıylabüyük bir yalancılık ödülünü hak etmiştir.

İki milyon para harcayarak, reklamını yaptığı ve 2017 yılında yarısı bitecek dediği MEXPO hayaliyle halkı kandırmış, yalancılık ödülünü hak etmiştir.

Maltepe de ruhsatsız ve kaçak kat rekoru ile bir ödül daha verelim.

Adrese teslim ihaleler, övgüyle açılan ve kapatılan Halıcılık, tekstil atölyesi, cam atölyesi, park adı altında peşkeş çekilen Maltepe sokakları, alınan rüşvetler ve burada saymakla bitmeyecek olumsuz örnekler ödülünü yine biz verelim.

Hani eşe, dosta ihale yoktu?

Ali Kılıç🇹🇷‏ – Onaylanmış hesap @BskAliKilic 27 Ağu

Değerli dostum, yol arkadaşım, siyasi iletişim uzmanı @NecatiOzkan

“Kıran kırana bencilliğin hâkimiyetindeki bu yenidünya da, mutlu ettikçe mutlu olunabileceğini anlayabilmek, egoist yaratıklardan çok daha fazlası olduğumuzu gösterebilmek, toplumsal bölünmeler arasında köprü kurarak çocuklarımıza yenidünyanın kapılarını açabilmek, bozulan ilişkileri düzeltecek, ‘sosyal içgüdümüzü’ yeniden canlandıracak gücü bulabilmek ve itaat kültürüne, önyargılara, ‘kaygısızca duyarsız’ hallerimize ket vurup, ‘İnsanın kaderi insandır’ diyebilmek…”

 Roman Krznaric– Empati

Google NewsTema Tasarım |