Ana Sayfa Gündem, Maltepe 20 Ekim 2018

Biz bir aileyiz

Evet, Maltepe olarak biz bir aileyiz. Bunu görseniz de, görmeseniz de bu ilçede yaşayanlar her şeye rağmen…

Evet, Maltepe olarak biz bir aileyiz. Bunu görseniz de, görmeseniz de bu ilçede yaşayanlar her şeye rağmen bir ailedir.

Farklı kimliklere, farklı görüşlere, farklı inançlara, farklı yaşam koşullarına sahip olsak da biz bir aileyiz.

Bu aileyi siyasetle, inançla farklılaştırmak isteyen tüm anlayışlara rağmen biz bir aileyiz.

Aile olarak farklı işlerde de çalışsak, bu ilçenin aynı yollarında yürüyen, aynı okullarında okuyan, ayrı evlerde oturup aynı mekanları paylaşan birer aile bireyleriyiz.

Her ailede olduğu gibi eğitimlimiz, eğitimsizimiz, engellimiz, yaşlımız, gencimiz, emeklimiz, çalışanımız, işçimiz, işsizimiz, çocuklarımız, fakirimiz, zenginimiz, akıllımız, yaramazımızla bir aileyiz. Çocuklarımızı bu aile içinde yetiştiriyor, gelecekleri için çaba sarfediyoruz.

Peki,  600 bini bulan bu büyük aileyi kimler ve nasıl yönetecek. Bu aile için birleştirici, sorunları çözücü, herkes için yaşanabilir bir ortamı yaratacak, bunlarla yaşayan aile içinden birilerini bulmak çok mu zor?

Gerçekten, siyasi anlayışa, bir inanca bağlı, bu aileyi tanıyan, bu aile için fedakarlık yapacak, Maltepe’de hiç kimse yok mu?

Bu kocaman aileyi, siz yönetemezsiniz diyen birilerinin çıkıp, dışarıdan birilerini göndermesi, tüm Maltepe’lileri aşağılamaktan başka bir şey değildir.

Yaşadığımız süreçte bu yanlışın cezasını tüm Maltepeliler olarak çektik. Sizin için diye-diye bütün arsalarımız birilerine peşkeş çekildi. Bütün vergilerimiz, Maltepeli olmayan kişilere, şirketlere pay edildi. Sırtımızı sıvazlayıp, tatlı yalanlarla yeşil alanlarımıza, evlerimize el kondu. Bize ait olan sokaklarımız, kaldırımlarımız paralı hale geldi.

Bizler artık aynı hatalara düşmek istemiyoruz. Bu ilçeye biz sahip çıkmazsak yine siyasetçilerin kölesi, rant kapısı olacak, yakında belki de burada yaşayamaz hale geleceğiz.

Önümüzdeki yerel seçimlerde bütün siyasilerin ve Maltepelilerin bunu göz önünde bulundurup seçimini yapması ve kendi ailesine sahip çıkması gerekmektedir.

Yoksa biri Münih’ten geldiği gibi biri de Zürih’ten gelir ve bu güzel ilçemizde bize yabancı hale geliriz.

ZORUNLU BİR AÇIKLAMA

Bazı kendini bilmez, yalaka tiplerden; topluma, partilerine ne kadar zarar geldiğini kendileri bilmezler. Bu tiplere cevap yazmak bile bizim için zaman kaybıdır.

Ne yazık ki kafasını kuma gömen, hala bir rant beklentisinde olan bir tipi-tip çıkmış, gazetenizi dağıttırmam, burada okutmam diye kabadayılık yapıyor. Bizim yaptığımız haberlere hiçbir açıklama getiremeyen muhataplara“bunlar nedir, doğru mudur?” diye sormak yerine bunu okutmam demek gerçeği değiştirmiyor. Okuyorsan cevabını açıkça yazarsın, okumadıysan ön yargıyla neye karşı çıkıyorsun? Birde birilerini arayıp “ben gazeteyi dağıttırmadım” diye yalakalığın dibine vuruyorsun…

Unutma ki yarın müzmin başkanlık adayı görevini yeniden gündeme getirirsen şaşmayız. Bu sorunlara toplum karşısında hesap verecek yine sen ve senin gibiler olacaktır.

Ne demiştin adayken; “Maltepe Belediyesi çevresinde oluşan mafya ve çıkar gruplarının talan, peşkeş ve yolsuzluk çarklarına son vermek birinci projemiz”…Peki; bugün bizim hırsızımız iyimi demek istiyorsun?

Şimdi; çıkar guruplarını, talanı biz yazıyoruz ve Maltepe’ye sahip çıkıyoruz.

Maltepe’de hepimiz birbirimizi biliriz.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |