Ana Sayfa Gündem, Maltepe 9 Ocak 2018

ESNAF ODASI gazetecilere kahvaltı düzenledi

1995 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Odasında faaliyet gösteren oda başkanı Yunus Erdel, Maltepe ilçesinde tek esnaf…

1995 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Odasında faaliyet gösteren oda başkanı Yunus Erdel, Maltepe ilçesinde tek esnaf odası olduğunu vurguladı. Erdel, bölgedeki esnaf için bunun dezavantaj olduğunu söyledi.13 Şubat’ta kurultay yapılacağını belirten Erdel; kurultayda kendisi ile birlikte 3 aday olduğunu, aktif olarak katılan 2109 delegenin 3 aday arasında tercih yapacağını söyledi.

Esnaf Odasının kahvaltısı
Maltepe de esnafın en büyük sorunlarından birisinin ruhsat sorunu olduğunu söyleyen Yunus Erdel, mevcut binaların %60 nın iskanı olmadığını iskansız binaya ruhsat veremedikleri için esnafın zor durumda kaldığını belirtti. Esnafın bir kısmının halkla iletişim kurarken nezaket sınırları dışına çıktığını,  bu konuda bir eğitim projesi düşünüyormusunuz sorusuna yanıt veren Erdel; meslek kollarını ayırarak sosyal bir eğitim projelerinin bulunduğunu söyledi.. Bunu için kendi bünyelerinde bulunan eğitimcilerden gönüllü bir ekip kurulacağını ve gerekli eğitimin verileceğini anlattı.
Esnaf odalarının bölgelere ayrılarak, bölgesel  olarak tek çatı altında toplanması konusunda bir yasa tasarısı hazırlama çalışmalarının olduğunu belirten Erdel, tasarıyı bitirdiklerinde bakana sunacaklarını ve meclise taşınacağını anlattı.. Bu yasanın, esnafın odalarla iletişime geçmesini hızlandıracağını ve bu konuda esnafı rahatlatacağını belirtti.
Biz’de, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle  bu kahvaltıyı düzenleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve Başkan Yunus Erdel’e teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.Tema Tasarım |