Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika 25 Kasım 2018

Hikmet Karakuş gazetecilerle bir araya geldi

Maltepe Belediyesi CHP başkan aday adayı Hikmet Karakuş Maltepe Wonderland tesislerinde gazetecilerle kahvaltıda buluştu. “Maltepe’de gelişimci sosyal…

Maltepe Belediyesi CHP başkan aday adayı Hikmet Karakuş Maltepe Wonderland tesislerinde gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

“Maltepe’de gelişimci sosyal belediyecilik hedefimizdir. Maltepe de idda ediyorum ekip olarak hepimiz hazırız. Maltepe de seçimi 50 bin oy farkla alacağız ve ben belediye başkanı olacağım” dedi. Önce özeleştiri yapmamız gerekir diyen Karakuş, “Maltepe’miz, İstanbul’un güzide ilçelerinden biridir, ancak bu güne kadar İBB den gerekli hizmet alma hususunda bir çok yoksunluk yaşamaktadır. Bu aslında biraz da siyasi nedenlere bağlıdır. İnanıyorum ki bu seçimde Büyükşehri de biz kazanacağız. Yerel yönetimlerde eksiklerimiz, yanlışlarımız olmuştur. Bunların bilincinde olarak, bu sorunları halk ile el ele vererek çözeceğimize inandığımız için yol arkadaşlarımla birlikte Sosyal belediyecilik anlayışının çağımızın ilerisine taşımak için taşın altına elimizi koyma kararı aldık ve Aday adayı oldum. Öyle ben tek başıma çözerim yok. Oldukça deneyimli ve liyakat sahibi arkadaşlarımızın yer aldığı bir ekibimiz mevcut. Bu ekibin içinde, mühendisinden, mimarına, doktorundan, öğrencisine ve sıradan ev hanımına kadar herkes var. Çocuklar bile var onların düşünceleri olmadan çözüm olmaz zaten.
Performansı yüksek, güler yüzlü katılımcı ve akılcı adımlarla her şeyden önemlisi; adil bir yaklaşımla yatırımcı sosyal belediyeciliğin başarılı örneğini sergilemek istiyoruz. İlk hedef “Güler yüzlü Belediyecilik”.

Aday olarak seçildiği taktirde projelerini detaylı olarak açıklayacağını belirten karakuş, Her alanda hayata dokunacaklarını ve yaşamın içinde tüm Maltepelilerle birlikte olacağını belirterek, bütün insanların üretime katılacağı, balık tutmayı öğreneceği, toplumsal emek gücünün üretime katılmasıyla yaşam standartlarının artacağı çözümler için projelerini olduğunu belirtti. Doğanın korunması, hayvanların korunması hedeflediklerini belirtti.

Maltepe’ye yakışan modern, sürdürülebilir bir belediye modelini uygulayacağız.

“Bakın bir belediye namussuzsa, arabanın arka tekeri de öyle gider. Bizim onura, namusa, sevgiye ihtiyacımız var.”

“Öncelikle belediyede performans uygulamasını getireceğiz” diyen Karakuş, bu önemli ve ilk yapılması gereken işlem olacağını belirterek, belediyede bankamatikçi anlayışa son verilecek dedi.

Saymakla bitmeyecek derecede sorun yumağı var. Bu nedenle yerel yönetimlere talip olmak adeta ateşten gömlek giymek gibidir.
Öncelikli olarak müthiş bir barınma sorunu oluşturan, mağduriyetler yaratan “Kentsel Dönüşüm” çilesi var. Kentsel dönüşüm için bazı belediyelerimiz “Yerinde Dönüşüm” adı altında nispeten doğru uygulamalar yaptılar. Ancak sadece yerinde yapılan dönüşüm değil adil uygulama kapsamında “Adaletli Dönüşüm” yapacağız. Anayasal hak olan barınma hakkından hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Öncelikli ilkemiz budur.”

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

TRUMP’IN ACI GÜNÜ

TRUMP’IN ACI GÜNÜTema Tasarım |