Ana Sayfa Gündem, Maltepe 18 Temmuz 2018

Maltepe Kaymakamı Şehit Aileleri İle Buluştu

Şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen yemekte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Bizim başka gidecek yerimiz yok…

Şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen yemekte konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Bizim başka gidecek yerimiz yok olsa da vatanımızı terk etmektense ölmeyi tercih eder gitmeyiz’ dedi.

Maltepe’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gazilerimiz için Kaymakamlık tarafından bir yemek organize edildi.  Cevahir Hotel İstanbul Asia’da düzenlenen yemeğe Maltepe’deki şehit aileleri,  gaziler ve yakınları katıldı. Yemekte, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, 23. Motorlu Piyade Tugay Komutan Albay Ahmet Yalçın İskender,  CHP Meclis üyesi Temel Tellioğlu, Ak Parti Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Davut Yavuz, MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, kurum amirleri ve muhtarlar yer aldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yemeğin ardından bir konuşma yapan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, “Bizim başka gidecek yerimiz yok, olsa da çarpışarak ölürüz gitmeyiz’ dedi.

15 Temmuz’da hain darbe girişimi ile ülkemizin karşı karşıya kaldığını belirten Kaymakam Dallı şöyle devam etti: ‘15 Temmuz’un ikinci yıl dönümü. İki yıl önce hain bir darbe girişimiyle ülkemiz karşı karşıya kalmıştı. İlçemizdeki şehit yakınları  ve gazilerimizle bir araya geldik. Şu anda eş zamanlı olarak  Türkiye’deki bütün  ilçelerde gazilerimiz ve şehit yakınları aynı burada olduğu gibi bir aradalar. Bu da sembolik olarak son derece önemli ve değerlidir diye düşünüyor, geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Ülkemizin geleceğini karartmaya  teşebbüs ettiler

İki yıl önce ne olmuştu? İki yıl önce bildiğiniz gibi bir darbe girişimiyle uluslararası güçler ülkemizi  bir kere daha boyun eğdirip, ülkemizin geleceğini bir  kere daha karartmaya teşebbüs ettiler. Bunu da nasıl yaptılar? Yaklaşık 40 yıl boyunca  ülkemizin içinde çeşitli kurumlarda yuvalandırıp besledikleri bir grubu o akşam öne sürerek  yapmaya çalıştılar. Ancak unuttukları bir şey vardı. O da şuydu. Bu topraklar daima göğsünde kahramanlar beslemiştir. Ve bu kahramanlar, bu yiğitler ihtiyaç olduğu anda ortaya çıkmış ve bu ülkenin geleceğini, bu ülkenin geleceğini ipotek altına alınmaktan kurtarmıştır.  15 Temmuzda da çıplak göğüsleriyle tanklara tüfeklere karşı çıkarak burada bir kere daha kahramanlıklarını  göstermiştir. Minnet ve şükranlarımızı ifade ediyorum. Aynı şekilde bu ülke için canını veren ve canını ortaya koyan şehitlerimiz, gazilerimize de bir kere daha minnet ve şükranlarımızı ifade ediyorum. Bundan sonra da benzer durumlar ortaya çıktığında inanıyorum ki bu millet aynı cesaret, aynı imanla buna karşı koyacaktır.
Yine aynı şekilde çarpışarak  bu topraklarda ölürüz

Biz bunları  unutmayalım, unutturmayalım. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 15 Temmuz’u aynı tazelikte yaşamaya yaşatmaya devam edeceğiz, asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Böyle bir lüksümüz yok. Bildiğiniz gibi bizim bu topraklardan  başka gidecek yerimiz yok. Suriye’den  insanlar geliyor, Afganistan’dan, başka yerlerden  geliyorlar. Son  iki yüzyıldır Kafkaslar’dan, Balkanlar’dan  her taraftan gelen insanlara bu vatan kucağını açtı, kabul etti. Onlara burada bir vatan sundu. Ancak bizim  gidecek başka bir yerimiz yok. Olsa da gitmeyi istemeyiz. Bizim karakterimizde yok, olmaz. Öyle bir durumla  karşılaştığımızda  yine aynı şekilde çarpışarak  bu topraklarda ölürüz. Bir kez daha  şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve sağlıklı ömür diliyorum” dedi.

iftar yemeği

 

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |