Ana Sayfa Gündem, Maltepe 27 Nisan 2018

Ortalık Karıştı

Erken seçim kararı ile birlikte, partiler iktidar sınavı vermeye hazırlanırken, partililer aday olma yarışını ön plana çıkarıyor….

Erken seçim kararı ile birlikte, partiler iktidar sınavı vermeye hazırlanırken, partililer aday olma yarışını ön plana çıkarıyor.
Toplum endişe içinde, Türkiye’nin geleceğin nasıl olacağı telaşında. Ekonomik kaygılar, demokrasi kaygısı, insan hakları, adalet, eğitim ve savaş telaşında. İnsanlar ileri geri kavgasından bir an önce kurtulma peşinde sandığa gidecek.
Fakat parti içindekilerin telaşı ben nasıl seçilirim? Nasıl aday olur um? Yine gençler, kadınlar onlar için çalışacak.
Bu olayları herkes yakında izlediği için, biz yine biraz yerele dönelim.
Maltepe de bütün çalışmalar yerel yönetim için yoğun bir şekilde devam ediyor. Şimdiden CHP içinden Maltepe Belediyesi için yediye yakın aday, hem parti merkezinde, hem Maltepe üyeleri içinde yoğun kulis çalışmalarını sürdürüyorlar.
Mevcut başkan Ali Kılıç da adayım dediğine göre, Bu adaylar arasında, başkan yardımcıları, meclis üyeleri de olduğuna göre…
Bazı soruları adaylara sormak gerekiyor.
Yerel yönetimde yaşadığımız dört yılda çok başarılı ise, neden yeni adaylar çıkıyor. Veya başarılı olanın devamını istemiyor?
Maltepe çok kötü yönetiliyor, belediye vatandaşın yanında değil çıkar gruplarının yanında yer alıyor, Maltepe Maltepelilerin değil dışardan gelen bir avuç çıkar çevresi tarafından yönetiliyor ve buda partimize çok zarar veriyor diye kulis yapılıyor.
Dosyalar, evraklar, faturalar elden ele dolaşıyor. Raporlar tutuluyor. Yoğun bir gruplaşma, kulis faaliyetleri devam ediyor.
Madem kötü bir gidişat var, o zaman şimdiden bunu sesli olarak konuşmak, açıkça eleştirmek, kamuoyunu bilgilendirmek gerekmez mi?
Bu gün açıkça konuşmayanlar, yarın bu Maltepelilerden nasıl oy isteyecekler. Parti çıkarları kişisel çıkarlardan, önde değil mi?
Ama sorun şu. Ali Kılıç her ne kadar adım dese de, onun aday yapılmayacağını herkes biliyor ve bunun için aday yarışına girdiklerini düşünüyorlar, doğrudur. Ali Kılıç buradan aday olamaz ve olsa da zaten seçilemez. Bu doğru bir tespit. Ancak bu kadar berbat bir yönetimin bıraktığı pislikleri kim nasıl Maltepelilere anlatacak.
Ya şimdi doğruları konuşun ve topluma anlatım. Ya da aday hayallerinden vaz geçin.
Maltepe artık Maltepeliler tarafından yönetilmek istiyor. Maltepe artık yalancılar tarafından değil liyakat sahibi tarafından yönetilmek istiyor.

Google News XX Sitesi
Etiketler:


Tema Tasarım |