Ana Sayfa Gündem, Maltepe 27 Nisan 2018

Tırmık Şova Devam

Tırmık hoş geldin, bakıyorum keyiflisin. Sorma amca komedi izlemek bana iyi geliyor. Şu son belediye meclisini izledim,…

Tırmık hoş geldin, bakıyorum keyiflisin.
Sorma amca komedi izlemek bana iyi geliyor. Şu son belediye meclisini izledim, komedinin dibine vurmuşlar.
Hayırdır ne oldu tırmık?
Şöyle amca, bir belediye düşünün, açık, şeffaf, hesap veren diye nutuklar atılıyor. Ama bir hesap dönemini bile sağlıklı açıklayamıyorsunuz. Eliniz ayağınız dolanıyor, sinirleriniz boşalıyor, Maltepe hesabı diyorlar, borç ne kadar diyorlar, verilen sözler nerede diyorlar. İşi karıştırıp oldubittiye getirmeye çalışıyorlar. Tam bir komedi.
Tırmık hani bunları danışma şirketleri yapardı? Ne oldu?
Bak amca, belediye içinde uyuşmazlık hat safhada. Burada görevli dürüst, iş bilen insanlar var. Fakat doğruları yazsanız birileri kabul etmiyor. Yanlış yazsanız hesaplar tutmuyor. Gel çık işin içinden. Kiminin laptopu çalınıyor, kimi hasta oluyor derken mesele oylanarak geçiyor ama kimseyi inandıramıyorsunuz. Borç çok, alacaklı çok ortada para yok. Kimi şeker fabrikası satar, bizimkilerde Maltepelilerin sahibi olduğu arsaları satıyor. Neyse iş derin. Şimdi seçim durumunda fazla konuşturma. Düşünsene başkanın reklam parası, maşallah bütçe gibi. Hem de havuz medyasına.
Peki, tırmık bu Hilltown AVM ne iş. CHP Meclis üyeleri şikayette bulunuyorlar.
Dedim ya amca, belediye kaynıyor. BirGün Gazetesi yazıyor; “Rönesans İnşaat’ın yaptığı Hilltown AVM’de onlarca mağazanın ruhsatsız faaliyet gösterdiği ortaya çıktı. CHP’li Meclis Üyeleri: Holding, 7 aydır işletme ruhsatı olmayan bir AVM çalıştırıyor. , 63 bin metrekare kiralanabilir alan ve yaklaşık 2 bin metrekare eğlence alanında ruhsat yok. Buna göre; 192 adet mağaza, 12 sinema salonu, 40 adet kafe ve restoran bulunan AVM’deki işletmelerin tamamının işletme ruhsatları eksik. 7 aydır kaçak olarak çalıştırılıyor. . İçkili işyerlerinin ruhsat alma şansı yok çünkü Maltepe Belediyesi’nce belirlenen içkili alanlar bölgesinin dışında”
Her gün ruhsat dağıttık diye bol bol fotoğraf paylaşan Başkan Ali Kılıç buradan haberi yok mu?
Rönesans İnşaat’ın yaptığı Hilltown AVM’de Belediye çalışanların iş yerleri var mı?
İnsanın aklına takılıyor işte. Diyorum ki, şöyle Maltepe sahilini bir gezsek, kaç tane, kafenin, kaç tane Restoran’ın ruhsatı var acaba.
Tırmık, başkan en iyi “Stratejik Plan” ödülü aldık diyor. Bu nedir?
Bak amca bu önemli. Sizin gazeteden de okuyorum, Stratejik Plandan örnekler yazıyorsunuz. Gerçekten hazırlanan bu plan bence birinci olmalıydı. Bak şimdi, Bu projeyi hazırlayan bir şirket var ve bence ödül onlara verilmeli. Yaygarasını yapıyorlar ama belediyeden çoğunun bunu okuduğuna bile inanmıyorum. Biz bu güzel hazırlanan planın ne kadar hayata geçtiğine bakarız. Başkan bence bunu bir daha okumalı ve ne yapıyoruz diye kendine sormalı. Amca bunu hazırlayan ekip ne diyor.
“Maltepe Belediyesi ile Stratejik Plan (2015-2019) hazırlıkları sırasında başlayan çalışmalarımız kentsel dönüşüm planlamalarında katılımı artırma konusunda da devam etti. Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı, Işık Gökoğlu, Müjde Keskin, İsmet Erdi Somuncuoğlu ve Pelin Kaya’dan oluşan ekibiyle, Belediye’ye, katılımlı demokrasi yaklaşımına dayanan yöntemlerin uygulanmasında destek oldu.”
Yani ArAmA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı bu güzel projeyi hazırladı. Peki, Belediye ne yapıyor. Bu plan doğrultusunda işte yaptıklarımız ve ödülümüz yerine, bu plana ödül verildi diye kendine pay çıkarıyor. Reklamları işte. İnsanların aklıyla alay ediyorlar.
Bir de şirketler meselesi var ki akıl dışı. Hepsi batık. Ne oldu Tekstil atölyesi, halı atölyesi. Atölyenin başında olup halı dokuyanlar şimdi aşçılık yapıyor. Garip değil mi? Şunu da not düşelim, özel kalem müdürü uzun bir tatile çıktı. Bunların detayını sonraki sayıya bırakalım. Şunu da buradan aracılığınızla rica edelim, Ramazan programın da belediyeden dua kitabı bekliyorum. Haydi, ben kaçar.
Sana bazı evraklar bıraktım bakarsın.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |