Ana Sayfa Gündem, Maltepe 29 Mayıs 2018

Üç maymunu oynamak

Vay Tırmık hoş geldin. Herkes senin hayranın olmuş, bizi arayıp seni soruyorlar. Tırmık nerde diye. Söylesene bizde…

Vay Tırmık hoş geldin. Herkes senin hayranın olmuş, bizi arayıp seni soruyorlar. Tırmık nerde diye. Söylesene bizde merak ettik, nerelerdesin.

Ya Amca bir sabret, nefes alayım. Onca uzun yol yapmış yorulmuşum, ufak bir tatil yapayım dedim ama senin yüzünden tatil bile çalışma alanına döndü.

Tırmık, anlıyorum ama bu işlerin tatili bile iştir biliyorsun. Ormana bakıp ağacı görmemek olmaz, Maltepe de neler oluyor diye bir de dışardan bak dedik ne var bunda.

Madem tatili bana haram ettin, o zaman sözümü kesmeden dinlemeyi öğrenmelisin bu bir. İki, konular çok uzun ve detayları sonra anlatacağım. Üç, şu dosyaları bırakıyorum önce bir incele tamam mı?

Tamam tamam Tırmık söz. Tatil maceralarını dinlemeyeceğim herhalde di mi? Biliyorsun Maltepe Belediyesi özel kalemi de tatile gitti.

Bak Amca, o tatil değil bizde ona addaaaya gitti denir. Orada olan biteni biliyorum. Tartışmaları dinledim. Birileri diğerini suçluyor, birileri iftira diyor falan bunu fazla deşmek istemiyorum ama sana yüzeysel olarak olanları sonra anlatacağım. Ama sözümü kesmeden dinle demiştim. Ben yine de biraz tatil anlatayım.

Tamam, Bu sefer böyle olsun.

Dinle. Önce ver elini İzmir. Güzel bir şehir bence, Ama fazla kalmadım. Konakta Gözleme yedim ama inan İzmirliler bile Maltepe’yi konuşuyor. Tabi beni de. Orada da meşhur olmuşum haberim yok. İzmir halkı uyanık ve aydındır, Maltepe halkı ve partileri için üzülüyorlar tabi.

Sonra; Muğla, Fethiye, Bodrum, Ben meşhur olduğum için, bak şimdi, ben bodrumda kimlerle karşılaşıyorum, meğer Maltepe’den yazlık yaptıranlar varmış. Şimdi söylesem ağzın açık kalır. Parasızlıktan bitmemiş ama yaza yetişir mi? Bilemem. Birileri devekuşu gibi kafayı kuma sokmuş ama insanlar bunu konuşuyor. Anlarsın sen.

Sonra Fethiye adresinde dedikodu çok ne de olsa küçük yer. Yazın dolu olduğuna aldanma herkes birbirini bilir. Diyelim ki orada oturuyorsun ama Maltepe Küçükyalı da şirketin var ve Maltepe Belediyesine, çeşitli işler yapıyorsun. Ortaklar belediyeden. Bizde bir Atasözü var “Hırsız evden olunca öküz damdan çıkarmış”. Komedi şurada, hak hukuk derken, ismi de “Haktan” diye başlar. Şu dosyadan bir sayfa çek bakalım. Neymiş, Satranç kitabı. Tutarı 132.750 TL, bir örnek. Devamı sana kalmış.

Şey yani.

Sözümü kesme dedim Amca. İşim var gideceğim. Son Organizasyon ihalesini gördün mü? Çalışmıyorsunuz. Alın bir inceleyin. Alan firmanın referanslarına bakın, fiyatına bakın, sözleşme tarihine bakın, başladığı tarihe bakın ağzınız açık kalsın. Detaylar orada.

Daha ilginç olan ne biliyor musun? Belediyede yapılan ihaleleri hazırlamak için bile danışmanlık için birilerine 10.620 TL ödeniyor. Bu belediyede görevli arkadaşları aşağılamak mıdır? Yoksa bu işi bilen becerikli kimse yok mudur? Soruyu çözmek sana kalır.

Hani gazetelerde çıkan haberler var ya, parayı ver düdüğü çal hesabı. Örnek, çek bir dosya amca, bak Türkiye Gazetesi, ne yazıyor “Haber, ödeme 4.130 TL” bir tane daha İHA “haber, ödeme 4.130 TL” Tamam yeter. Gazeteciler haber yapar eğer değeri varsa. Ama buna benzer çok ödeme var. Para karşılığı abur cubur haber. Bu bir komedi. Yerel dosya daha komik. Tamam yerel gazetelere destek olmak lazım ama bu ne ya. Birine 5.500TL birine 3.750 TL, birine 2.360 TL, diğerine 11.800 TL.

Eşitlik var mı? Yok… Peki, neye göre fiyat farkları. İnsan düşünüyor “Yazdıklarına mı? Yazmadıklarına mı?” para ödeniyor. Detaylar sende.

Türkiye’de kandırılmak modası çok tuttu. Her gelen kandırıyor. Önerim şu ki, Maltepeli vatandaşlar belediyeyi değerlendirirken en azından Kılıçdaroğlu’na biraz kulak versinler.

Sana Twitter nasıl patladı haberi, Aile sigortası için kaç hak sahibine 600 TL ödemesi haberini anlatacağım. Bir de ısrarla yıktıkları Maltepe’ni göbeğindeki çöplük haline gelen görüntüyü biraz deşeceğim. Haydi hoşça kal. Benim biraz dinlenmem lazım.

Teşekkürler tırmık, ama her şey bir soru işareti oldu.

Seçim bitsin görüşürüz.

Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

BU NE PARA HIRSIDIR ANLAYAMADIK

BU NE PARA HIRSIDIR ANLAYAMADIKTema Tasarım |