Ana Sayfa Gündem, Magazin 19 Kasım 2018

Umut Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu

Umut Treni Derneği gönüllüleri yüzlerce vatandaşla kahvaltıda bir araya geldi.   18Kasım’da Maltepe Wonderland Tesislerinde yapılan kahvaltıda…

Umut Treni Derneği gönüllüleri yüzlerce vatandaşla kahvaltıda bir araya geldi.

 

18Kasım’da Maltepe Wonderland Tesislerinde yapılan kahvaltıda Türkiye’nin bir çok ilinden katılan gönüllüler 450 vatandaşlarla bir arada kahvaltı yaptı. Kahvaltıya Muhtarlar, Siyasi parti ve STK temsilcileri, CHP Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı Hikmet Karakuş, Sancaktepe  Belediyesi  engelli sorumlusu meclis üyesi  Beşiktaş spor kulübü dernek temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
kahvaltı

UTD Genel başkanı Burhanettin Güler, yaptığı açıklamada; “Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Geleneksel  kahvaltımızda yüzlerce vatandaşlarımızla bağışçılarımız sayesinde kahvaltımızda ağırlıyoruz.  Bu gün bizim için aynı zamanda özel bir gün. Almanya da ki ve Türkiye de ki gönüllülerimize candan teşekkür ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz kahvaltımızda, dayanışmanın, paylaşmanın en güzel örneğini veriyoruz. Değerli gönüllülerimizle yan yana gelme imkanı buluyoruz. Çalışmalarımız her konuda devam ediyor. Yoksulluğun her geçen gün arttığı günümüzde insanlara sahip çıkmak, imkanlarımızı paylaşmak biz insanların en büyük görevi olarak karşımıza çıkıyor. Bizler dernek olarak insani duyguları yüksek gönüllü dostlarımızın destekleriyle bu insanlara her konuda ulaşmaya çalışıyoruz. Karşılıksız paylaşmanın en güzel örneğini veriyoruz. Giyeceklerimizi, yiyeceklerimizi imkanlarımız oranında paylaşmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar binlerce tekerlekli sandalye dağıtımı yaptık, binlerce öğrenciye kırtasiye, bot, mont, çanta dağıtımı yaptık. Açtığımız kampanya ile okullarda kütüphaneler açtık. çocuklar için oyun salonları açtık. Yüzlerce aileye gıda yardımlarımız devam ediyor. Bu çalışmalarda bize güvenen ve destek olan tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Dernek olarak her türlü yardım çalışmalarımız siz değerli gönüllü arkadaşlar sayesinde artarak devam edecektir.”

Katılımcılara desteklerinden dolayı plaketler takdim edildi.

kahvaltı

Google NewsTema Tasarım |