Ana Sayfa Gündem, Türkiye 21 Kasım 2018

Zonguldak Kilimli Maden Ocağında Patlama

Zonguldak Kilimli maden ocağında neden belirlenemeyen bir patlama yaşandı. 2 işçinin kurtarıldığı patlamada, 3 işçi halen göçük…

Zonguldak Kilimli maden ocağında neden belirlenemeyen bir patlama yaşandı. 2 işçinin kurtarıldığı patlamada, 3 işçi halen göçük altında kurtarılmayı bekliyor.
Vali Erdoğan Bektaş , “Maden kazaları olmaya devam ediyor. Detayı bilmiyoruz. 3 arkadaşımızı kurtarma çalışmaları devam ediyor. Arkadaşlarımız havalandıracaklar ve işçileri alacaklar. İşçilere ulaşıldı, görüldü. Bize ifade edilen bu. Hayatlarından umudumuz yok. Patlamayla ilgili araştırma yapılıyor. Önceliğimiz oradan 3 arkadaşımızı kurtarmaya çalışacağız. Sonra gereği yapılacak” dedi ve madenci yakınları ile konuştu. Meydana gelen patlamada vücutlarında ağır yanıklar olan işçiler  Evren Cinemre ve Adem Alibaş Zonguldak Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı ve hayati tehlikeleri devam ediyor. Mahsur kalan işçiler Hasan Gençtürk ve  Uğur Göktaş’ı kurtarma çabaları devam ediyor.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu ekiplerinin de destek verdiği arama kurtarma çalışmalarında göçük altında kalan işçiler için çok fazla umut olmadığı söylendi. Arkadaşlarını kurtarmaya çalışan aynı maden ocağından 5 içi de gazdan etkilenerek tedavi altındı.

Bölgeye gelen Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Gökhan İnan, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ile İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |