Ana Sayfa İstanbul, Türkiye 28 Aralık 2018

Vay be başkanlık nelere kadirsin!

Merhaba beyler, ben Tırmık. Gezdim, gördüm, geldim. Başkan adaylığım için neler yapmadım ki? Hayırdır Tırmık sende bir…

Merhaba beyler, ben Tırmık. Gezdim, gördüm, geldim. Başkan adaylığım için neler yapmadım ki?

  • Hayırdır Tırmık sende bir haller var. Aşık gibi davranıyorsun.

Bak amca şimdi yanlış anlayacaksınız, ama inan suç bende değil. Siz neden kedilere kendiniz için kullandığınız isimleri takarsınız bunu anlamıyorum. Aşk başka, çapkınlık başka.  İnsanların başına gelen bizimde başımıza geliyor. Şöyle düşün. Ben başkan olmaya adayım. Şimdi beni seven çok olur. Birde kazanıp kariyer ve para sahibi olursam, size mi özeneceğim?

  • Neler oluyor Tırmık?

Bilirsin Mart ayı bizim için önemli. Hem seçim, hem de geçim derdindeyiz. Sen anlarsın onu. Çapkınlık ayı, yani.

Nazlı diye bir hayranım var. Sürekli olarak bana mesajlar atar. “Başkan neredesin, başkan ben hep yanındayım, oturup bir rakı içelim, evde kimse yok bana gel” diyor.

  • Peki, Tırmık sen ne diyorsun?

Ben başkan olacağım diyorum. Sen A Takımındasın. Kendine buradan istediğin yeri seç, sizin gibilere ihtiyacım var diyorum. Seni başkan yardımcısı yaparım diyorum. İş yerinden Sigara içeceğim diye dışarı çık seni göreyim diyorum…

Görüşüyoruz mutlu oluyor. Sık sık görüşüyoruz, rahatlıyoruz.

  • Peki,Tırmık kazanırsan ne olacak? Sözler veriyorsun.

Hele bir kazanayım, bağlarım maaşa buraya bile gelmese olur. Siyasette bilirsin yapılacak değil yapılmayacak sözler verilir. İşsiz güçsüz kediyiz, parayı buluruz hayatımızı yaşarız. Bol bol da nutuk atarız. Geleceğe yatırım yapmak lazım. Herkesin yanında görünüp, Dragos’tan belki iki ev alırım, birde hayalim Avşa’dan bir yazlık. Marmaris’te butik bir otel mesela. İnsanın bir mesleği olmazsa bu yatırımları yapmak lazım.Bütün bunlar belki geçmişte yaşanmıştır, bilemiyorum. Deney sahibi birilerine sorup öğrenmekte fayda var.

  • Bunu yapanlara kızan sen değil misin Tırmık?

Evet, ama bir sor niye? Sizler kendinize bir bakın. Kızdığınız, eleştirdiğiniz şeyleri kendiniz yapıyor, başkalarını eleştiriyorsunuz. Yalan söylüyorsunuz, insanların gözlerini boyamaya çalışıyorsunuz. İnanın bizim bile ahlakımızı bozdunuz. Biz toplum kurallarına uymaya çalışırken, sizler gittikçe vahşileştiniz. Üç kuruş için yalaka oldunuz. Sevgi kelimesinin içine ettiniz. Artık sevginin de yüzü güldü. Komiksiniz.

Sana bir alıntı;

İktidar gücünü otoriter yönetimle sürdürmek isteyenler, farklı hastalıklı kişiler de olmuştur. Tıp dilinde bunların başında gelen hastalıklar, Mitomani ve Hubris ile açıklanmaktadır.

Mitomani Hastalığı;
Mitomani yalan söyleme ve en önemlisi de söylediği yalana gerçekten inanma hastalığıdır.
Mitomanikler, suçluluk psikolojisinden kurtulamazlar. Her şeye bahane uydurma durumu, zaman içerisinde büyük yalanlara yol açar.
Bazı kişilerin iddia ettikleri olayın gerçekleşmediğini bilerek kalabalıklar önünde yalanın rahatlıkla haykırılması Mitomani hastalığındandır.
Mitoniklerin yalanı ortaya çıkınca doğruluğuna herkesi inandırmak için daha büyük yalana başvurur ve kontrollerini kaybederler.

Hubris Sendromu-Kibir Sendromu
Bazı insanlar; kazandıkları paralar, zaferler, unvanlar, makamlar, seçimler ve şöhret olmakla aldıkları övgülerle farkında bile olmadan HubrisSendromu’na kapılırlar.
Hubris Sendromu; genelde kibir sendromudur. Sendroma kapılanlar kendilerine kutsiyet atfeder, yanındakilerde buna inanır ve başkalarını da inandırmaya çalışır.”
Son söz;

#KılıçdaroğluNeSöyledi: Siyasetçinin de ahlak kurallarının olması lazım! Siyasetçinin halkına yalan söylememesi lazım. Yalan söyleyen siyasetçinin de sokağa çıkmaması lazım!

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |