Ana Sayfa Türkiye 22 Kasım 2018

Öykü’ye Can Olun

Henüz 3,5 yaşında kız çocuğu olan Öykü Arin YAZICI için Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Juvenil Myelomonositik Lösemi…

Henüz 3,5 yaşında kız çocuğu olan Öykü Arin YAZICI için Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı koyuldu.
Löseminin az görülen bu türünde sadece ilik nakli tedavisi yapılarak tedavi sağlanmaktadır. Anne ve baba arasında akrabalık bulunmadığından ötürü, onlar veya akrabaları donör (ilik veren kişi) olarak değerlendirilememektedir.
Genel olarak Lösemi hastaları için herkes elini uzatmalı. Bir bahane bulmadan bu konuda hepimiz bir donör (ilik bağışlayan) olabilir ve hayatlar kurtarabiliriz.
Bunun için yapmamız gereken KIZILAY KAN MERKEZLERİNE başvuruda bulunmaktır. EGE BÖLGESİ İÇİN (İZMİR / MANİSA / AYDIN / DENİZLİ /MUĞLA) KIZILAY MOBİL ARAÇLARINDA İŞLEM YAPILABİLMEKTEDİR.
Bu süreçte herkesin DONÖR olarak başvurması ve bu konuyla ilgili çevresinde de farkındalık yaratması faydalı olacaktır.
• KİMLER DONÖR OLABİLİR?
· 18-50 yaş arası
· Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye´de ikamet eden
· Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz, AIDS hastalıklarına yakalanmamış
· Kanser tanısı veya tedavisi almamış
· Kronik bir rahatsızlığı olmayan (sürekli ilaç almasını gerektiren bir durumu olmayan)
Anne’den bir mesaj var;

Bazı öyküler kimi zaman dramatik olarak zora girebilir ama umutla, sevgiyle ve dirençle mutlaka ama mutlaka iyi biter. Bizim ki de öyle olacak. Bütün kalbimle canım kızımın iyileşeceğini hissediyorum ufak bir şüphem yok. Siz de kalbinizden gelen iyi olan ne varsa, kendi inancınıza göre, dilekle, duayla, dirençle böyle hissedin, böyle dileyin.#Kanindahayatvar

 

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |