Ana Sayfa Gündem, Maltepe 26 Mayıs 2019

Ak Parti ilçe başkanı mahalleyi ‘terörist’ ilan etti AKP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maltepe ilçe seçim merkezinin…

Ak Parti ilçe başkanı mahalleyi ‘terörist’ ilan etti

AKP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maltepe ilçe seçim merkezinin taşınması talebiyle hazırlanan dilekçede Gülsuyu Mahallesi için “terör örgütü sempatizanlarının yuvasıdır” denildi.

Daha önce Maltepe İlçe Seçim Kurulu tarafından oyların toplandığı, birleştirme tutanaklarının hazırlandığı seçim merkezi olarak ilan edilen Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne itiraz eden AKP Maltepe İlçe Başkanlığı dilekçe ile seçim merkezinin Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu ya da Erol Olçok SGK Merkez Salonu’na taşınmasını talep etti.

AK PARTİ Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi imzasıyla ilçe seçim kuruluna sunulan dilekçede tepki çeken ifadeler yer aldı.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin sınırları içerinde olan Gülsuyu Mahallesi’ni hedef alan AKP, 15 bin nüfuslu mahalleyi “terörist” ilan etti. Dilekçede yer verilen “Seçim merkezi olarak belirlenmiş olan Türkan Saylan Kültür Merkezi, konum olarak terör örgütü sempatizanlarının konuşlandığı, normal bir vatandaşın dahi özgür bir şekilde sınırlarına giremediği Gülsuyu Mahalle sınırlarına çok yakındır. Seçim Merkezinin burası olması halinde ve yapılacak yerel seçimlerin yerel seçim olması da göz önünde bulundurulduğunda hem sandık güvenliğinin hem de seçimde görev yapacak şahısların güvenliğinin sağlanamayacağı hususu yadsınamaz bir gerçektir” ifadelerine ise mahalle halkı büyük tepki gösterdi.

SEÇİM MERKEZİ ESKİ YERİNDE

Dilekçeyi değerlendiren İlçe Seçim Kurulu ise 4 kabul oyuna karşı 2 ret oyuyla seçim merkezinin İBB’ye ait Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu’na taşınmasına karar verdi.

CHP İl seçim kuruluna başvurarak  bu değişime itiraz etti ve İl seçim kurulu konu hakkında verdiği kararla, ilçe seçim kurulu kararını değiştirerek Daha önce Maltepe İlçe Seçim Kurulu tarafından oyların toplandığı, birleştirme tutanaklarının hazırlandığı seçim merkezi olarak ilan edilen Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi ilçe seçim kurulu olarak onayladı.

GÜLSUYU SEÇMEN OYLARI.

Seçim sonuçlarına göre CHP Ak Parti oylarının başa baş görüldüğü Gülsuyun da yaşayan 15 bin insanı terörist olarak yaftalamak tüm Maltepeliler tarafından kınandı, ve kim neye göre terörist oluyor sorusu gündeme geldi.Tema Tasarım |