Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika 10 Ocak 2019

Ahmet Baykan Gazeteciler gününü kutladı

Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Şato kafede verilen kahvaltıda gazetecilerle…

Maltepe Belediye Başkan adayı Ahmet Baykan 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Şato kafede verilen kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın başkan adayı olarak belirlenen Ahmet Baykam, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi ve MHP Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu’nun da katıldığı kahvaltıda gazetecilerle sohbet etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi yaptığı açıklamada; Gazetecilik gerçekte muhalifliktir, gününüzü kutluyorum diyen Erikçi, “Maltepe de Cumhur İttifakı’nın adayı olarak, deneyimli, Maltepe’nin abisi Ahmet Baykan belirlenmiştir. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. Maltepe de Cumhur İttifakı başarılı olacaktır. Biz Maltepe de ki beş yıla ‘Fetret devri’ diyoruz ve bu devir son bulacaktır.” dedi.

Dördüncü kuvvet merhaba diyerek konuşmasına başlayan Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, “halk adına denetleme görevi üstlenen, doğru haber peşinde koşan, bağımsız, özverili, menfaat peşinde değil doğru haber yapan, zor şartlarda çalışan gazeteciler, gazeteciler gününüzü kutluyorum.”

ahmet baykan

“Bir Maltepeli olarak, Maltepe sevdasına kayıtsız kalamazdık ve kalmadık. Bu gönül hizmetine evet dedim ve aday olarak Maltepe’nin geleceği için hizmet etmeye talibim. Maltepe gerçekten iyi yönetilmiyor. Maltepe kent olmaktan, Maltepeliler kentli olmaktan uzaklaşıyor. Maltepe betonlaşıyor, tarihi değerlerinden uzaklaşıyor, sanattan, kültürden, spordan uzaklaşıyor. En önemlisi gençlerden uzaklaşıyor. Borç batağında ki belediye bırakın hizmeti, maaşları bile öderken sıkıntıya düşüyor. Geçmiş belediye dönemlerim de borçsuz ve bütçesi dolu bıraktığımız belediye örneğimiz var. Şimdi belediyenin yönetilemediğine hepiniz şahitsiniz. Bunu sizlerde yazıyorsunuz.

 Maltepe’ye yeni bir vizyon kazandırmak için çalışacağız. Yükün farkındayım. Bunu hükümetle, İBB ile biz birlikte çözeceğiz. Önümüzdeki günlerde projelerimizi detaylı olarak Maltepelilerle ve siz gazetecilerle paylaşacağız. Bu konuda önerilerinizde bizim için önemlidir.

Yerel basın holding medyasından farklıdır. Yerel basın da daha özgür hareket eden, daha haysiyetli davranan gazeteciler var. Bu hassasiyeti her zaman koruyarak bizi de denetlemeli, doğru olanı okuyucularınızla paylaşmalı, yönetenleri uyarmanızı bekleriz” dedi.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |