Ana Sayfa Gündem, Maltepe 9 Temmuz 2019

Altıntepe’ye Yol Müjdesi

Altıntepe istasyonundan, Bostancı tren istasyonuna giden yaya yolunun yeniden ulaşıma açılması gündemde.Marmaray inşaatı kapsamında kapatılan Altıntepe istasyonundan,…

Altıntepe istasyonundan, Bostancı tren istasyonuna giden yaya yolunun yeniden ulaşıma açılması gündemde.
Marmaray inşaatı kapsamında kapatılan Altıntepe istasyonundan, Bostancı tren istasyonuna giden 100 yıllık yaya yolunun yeniden ulaşıma açılması için mücadele veren Altıntepe Düşünceden Eyleme platformunun çabaları sonuç verdi.
Konum olarak Kadıköy ve Maltepe ilçeleri sınırı olan yolun yeniden ulaşıma açılması adına 08 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat:14.30’da; Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Kayhan, Kadıköy Belediyesi Fen işlerinden Can Aksu , Maltepe Belediye Başkan Yrd. Salih KARA ve Fen İşleri Md.Erbil Uzunoğlu inceleme yapmak üzere geldi.
Mahalle sakinlerinden gelen Yaya Yolu taleplerini yerinde incelediler ve her iki belediye’de İSKİ ile yazışmalar yaparak en kısa zamanda Yaya Geçidi yapılması için kanuni yazışmaları yaparak sorunu çözmek için iş birliği yapacaklarını mahalle sakinlerine söylediler.
CHP İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi Sayın Songül Zohrap’da konuya yakın ilgi gösterip gerekli yerlere konuyu açacağını söylediler.
Altıntepe Düşünceden Eyleme Platformu, Altıntepe mahalle sakinlerine istasyon yaya yoluna yeniden kavuşabilecekleri müjdesini veriyor.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |