Ana Sayfa Gündem 18 Aralık 2019

Bakanlık harekete geçti: Kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik genelge yayınlandı

Genelgeye göre “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büroları” yaygınlaştırılacak, şiddet vakalarına bu bürolardaki uzman savcılar bakacak….

Genelgeye göre “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büroları” yaygınlaştırılacak, şiddet vakalarına bu bürolardaki uzman savcılar bakacak.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül imzasıyla, kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik genelge yayımlandı. Bakanlığın 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un uygulanmasına yönelik yayımladığı genelgede kanunun uygulanmasında çıkan sorunların giderilmesi için maddeler sıralandı.

Genelgeye göre ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büroları’ yaygınlaştırılacak, şiddet vakalarına bu bürolardaki uzman savcılar bakacak. Kadına şiddetle mücadele kapsamında kadının hayati tehlikesinin bulunması halinde talep aranmaksızın geçici koruma altına alma tedbiri uygulanacak.

Genelgeyle, şiddet uygulayana yönelik öfke kontrolü, stresle başa çıkma konularında eğitim, rehabilite, tedavi, muayene tedbirleri talep edilebilecek.

5 SAYFALIK GENELGEDE YER ALAN İFADELER ŞÖYLE: 

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |