Ana Sayfa Gündem, Maltepe 17 Ekim 2019

Belediye Depremi Fırsat Bildi

Belediye depremi fırsat bildi Millet can derdinde, Ali Kılıç mal derdinde.. Maltepe belediyesi Başkanı Ali Kılıç, daha…

Belediye depremi fırsat bildi

Millet can derdinde, Ali Kılıç mal derdinde..

Maltepe belediyesi Başkanı Ali Kılıç, daha önce ihaleye çıkan fakat sonra iptal edilen HİZMET ARACI KİRALANMASI VE YARDIMCI PERSONEL DESTEK HİZMET ALIMI ‘pazarlık usulü’ ile adrese teslim ihale yaptı.

 ‘Afet durumunda acil ihtiyaç’ kapsamında Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç 187 aracın kiralandığı ihalede VIP makam aracı alımı yaptı.

İstanbul’da paniğe neden olan depremle birlikte, deprem ile ilgili alınacak önlemler, yerel yönetimleri bölgelerinde ki çalışmalar gündemdeyken, Maltepe de depremle pratikte ilgili hiçbir çalışma yapılmazken, ‘durumdan vazife çıkaran’ bir anlayışla…

“Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” maddesinden yararlanarak yapılan araç alımı ‘pazarlık usulü’ gerçekleştirildi. İhaleyi pazarlık usulü ile 06 ANTİKA TURİZM TAŞHİZ. VE TEM. İNŞ. SADIŞ TİC LTD ŞTİ aldı.

Yalnızca 1 ‘geçerli’ teklifin verildiği o alımın maliyeti belediye kasasına 2.569.622 TL oldu.

Toplam 187 aracın kiralandığı ihalede, ‘acil afetlere müdahale’ kapsamında Belediye Başkanı Ali Kılıç için VIP makam aracında talep edilen özelliklerden bir kısmı şöyle:

Belediyenin kiralayacağı VIP minibüste masaj koltuğu, maun ağacından masa, özel şifreli kasa, özle tasarımlı elektrikli asansör sistemli ara bölme gibi özellikler şart koşuldu

Kemal Kılıçdaroğlu, “halkçı belediyecilik” anlayışı olarak tanımladığı bu yönetim sisteminde uyulmasını istediği 7 kuralı şöyle sıraladı: şimdilik iki maddeyi anımsatalım.

2- Belediye başkanlığı hizmetini belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil halk için yapacaksınız. Bunu söyledim diye havuz medyası üzülecek, ‘Biz mahvolduk, bize özel hizmet gelmeyecek.’ diye. Onlar üzülecek ama halk sevinecektir. Halktan yana tavır alacağız.

5- Harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Bu aynı zamanda israfla mücadele demektir. Kul hakkı yememek, halkçı belediyeciliğin temel kurallarından birisidir.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |