Ana Sayfa Gündem, Maltepe 22 Ekim 2019

CHP İlçeye Birkaç Soru

Sayın savaş Yücel, CHP Maltepe ilçe başkanı, aynı zamanda Maltepe belediyesi meclis gurup başkanı sıfatı taşıyor. Maltepe…

Sayın savaş Yücel,

CHP Maltepe ilçe başkanı, aynı zamanda Maltepe belediyesi meclis gurup başkanı sıfatı taşıyor.

Maltepe de CHP temsilcisi olarak, Belediye adına yapılan işlerde de parti adına söz sahibi. Fakat olaylara gerçekçi yaklaşmak yerine, partizanca yaklaşmak ne Maltepe’ye nede CHP’ye yarar sağlamaz.

Bir gazeteye verdiği röportaj da yaptığı açıklamaları garipsedik. Belediyeyi savunmak güzelde, gerçekleri saklamak zordur. Partiler arası çekişmeler bizim sorunumuz değil. Vatandaşın belediyeye sorduğu bazı soruları tekrar edelim. Belediye bunlara cevap veremezken yetkili olarak Sayın Savaş yücel kamuoyunu aydınlatsın.

1-M’Expo Center;

MALTEPE Belediyesi, Türkiye’nin en büyük uluslararası fuar, kongre ve yaşam merkezini kurmaya hazırlanıyor. Başıbüyük ile Bakkalköy arasında 1 milyon metrekarelik arazide inşa edilecek olan M’Expo Center, 900 milyon euroluk yatırım bedeline sahip. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, M’Expo Center’ın 600 kişiye sürekli istihdam ve 20 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını, ülke ekonomisine 1.5 milyar dolar katkı sunacağını söyledi.

2017’de açılacak

İstanbul’da sanayi ve finans   merkezlerinin Anadolu yakasında, fuar alanlarının Avrupa yakasında olduğuna dikkat çeken Ali Kılıç, bu nedenle M’Expo Center’ı projelendirdiklerini söyledi.

M’Expo Center’ın inşaatına bu yılın sonunda başlamayı hedeflediklerini belirten Ali Kılıç, şöyle devam etti: “Uluslararası fuar ve kongreler birkaç yıl öncesinden tarihlerini belirleyip ilan ediyor. 2015 ve 2016 takvimleri büyük ölçüde bellidir. Bu nedenle de M’Expo Center’ın ilk bölümünü 2017 yılında açmayı hedefliyoruz. 5 yıl içinde dünyanın en büyük 10 fuar ve kongre merkezi arasında yer almayı hedefliyoruz.” (09 Ocak 2015 Cuma) haber

Belediyenin bile ağzına artık almadığı bu projeyi siz yine takip edin ve gelişmelerden vatandaşa bilgi verin.

2-Belediye den Halk Kart;

Şu meşhur “Aile Sigortası” Kısaca bakalım. Maltepe Belediyesi Türkiye de ilk diye açıkladığı “Aile Sigortası” reklam açıklamaları doğrumu. İşte açıklama,

İstanbul (DHA) 23.04.2018
CHP’nin genel seçimlerdeki vaatlerinden ‘Aile Sigortası’ ilk kez Maltepe Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Her aybaşında 600 TL yüklenecek ve Maltepe sınırları içerisinde sadece alışveriş için kullanılabilecek.

Maltepe Belediye Başkan Ali Kılıç, “Aile Sigortası uygulamasını, hayata geçiren İLK BELEDİYE olmaktan gurur duyuyorum.

Haziran 2018 meclis toplantısı; Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, mayıs ayında hayata geçirilen aile sigortası ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.  Aile Sigortası uygulamasını, Türkiye’de hayata geçiren İLK  BELEDİYE olmaktan gurur duyduklarını belirti.

Açık şeffaf belediye olarak açıklama yapmadı. Sayın Savaş Yücel siz, halka kaç kişiye  “Halk Kart” verdiğinizi Açıklar mısınız?

 “Puanlama sistemi ile ihtiyaç sahibi 3 bin 6 haneyi tespit ettik.” Demişlerdi bunlar kartlarını ne zaman alacak?

Verdik dedikleri  kartlar, hangi mahalle bakkalında, hangi marketlerde geçerlidir açıklar mısınız?

Borç içinde bulunan belediye, maaşları bile verirken zorlanıyorsa, bu paranın kaynağını açıklar mısınız?

3-Şu İller bankası;

Salıcı il başkanı. Milletvekilleri, partililer, ilçe ve belediye başkanı Esenkent de toplanmış. Ellerin de dövizler. “Kentsel dönüşüm mü? Rantsal imar artışı mı?”, “İmar katliamına hayır” Salıcı diyor ki. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kentsel dönüşüm adı altında Maltepe Esenkent’teki İller Bankası’na ait araziye konut ve ticaret merkezleri yapacağını, bölgedeki imar artışının yaratacağı rantın ise 240 milyon lirayı bulacağını belirtti. Ve dedi ki. “ Davalar açılmıştır. Gerek belediye başkanlarımız gerekse partililerimiz ortaya çıkan bu kent yağmasının hiçbir şekilde arkasında durmayacaktır. Vatandaşın aleyhine olan bu çalışmalara destek olmayacaktır. Hiçbir partilimiz, hiçbir CHP’li bunun altına imza atmayacaktır. Yağmaya ortak Olmayacaktır.” dedi. Peki ne oldu. “Belediye Başkanı Ali Kılıç kanunsuz bir biçimde 22 Nisan’da “feragat” dilekçesi vererek davadan çekildiklerini mahkemeye bildirdi. Ali Kılıç’ın Belediye Meclisi ve Encümeninin onayını almadan mahkemeye sunduğu feragat dilekçesinin ortaya çıktı. Arkasından imzalar geldi. İşin içinde  “rant ve para” iddiaları var…Bu dilekçe karşılığı 29 Milyon dolarlık bir paranın dağıtıldığı iddiaları herkesi şok etti. Şimdi soruyorum Kim Ranta karşı siz cevap verin. Bunu Haber yapan Yurt gazetesi sahibi bir CHP’li ve sonra haberi kaldıran yine onlar. Düşünün beyler. Hak hukuk adalet bağırmalarınızı.

Sayın Savaş Yücel, size buradan yüzlerce soru sorabiliriz. Ve soracağız.

Kimler ne götürmüş, belediyede neler yaşanıyor. Haksız Mal- mülk edinenler hala bunu açıklayamıyor. Belki siz açıklarsınız. Kendimizi kandırmadan gerçekçi olarak, toplum çıkarı için çalışmayı ilke edinmeniz bir CHP’li olarak sizin göreviniz. Her belediye yapıyor sesiniz çıkmıyor diyenlerden olamazsınız. Maltepe’yi Maltepeli olmayan ve birilerinin yönetmesine gücünüz yetmez ama Belediyeyi CHP adına şirketlerinde yönetmesine izin veremezsiniz. Vatandaşın her yerde konuştuğu olumsuzlukları duymamış olamazsınız. Belediyeyi savunayım derken, emek ve emekçi karşıtı olamazsınız.

Kimlerin belediyede, şirketlerinde çalışmadan maaş aldığını bizden daha iyi bilirsin. Süreyyapaşa Vakfından kimlere para verildiğini bizden iyi bilmen lazım. Hatta bir meclis üyesinin başka ilde CHP il başkanı olmak için seçimler girerken, MATAŞ dan maaş aldığını bilmen lazım. Sizin göreviniz kişilere değil, parti ilkelerine sahip çıkmak olsa gerek.

Abartılı reklamlar, içi boş konuşmalar, bunları parayla yayınlayan sorgulamaktan uzak, soru sormaktan kaçan, iş takipçisi, yakınlarını işe yerleştirip kalemini esir eden birkaç basın haberi ile olayları örtbas ettiğini düşünmek,  gerçeklerin üzerini örtmeyecektir.Tema Tasarım |