Ana Sayfa Gündem, Maltepe 8 Şubat 2019

CHP MALTEPE ADALET ARIYOR

31 Mart yerel seçimler öncesi Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak atatan Ali Kılıç, CHP ilçe yönetimi ve…

31 Mart yerel seçimler öncesi Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak atatan Ali Kılıç, CHP ilçe yönetimi ve üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı. Maltepe ilçesi atamayı protesto için istifa ederek Ankara’ya “Adalet Yürüyüşü” başlattı.

Maltepe meydanında toplanan partililer “Temiz toplum, Temiz siyaset” pankartı açarak bir araya geldiler. Gerekli yürüyüş izni alındıktan sonra sahile inen partililer kalabalık bir gurup eşliğinde Ankara’ya yürüyüşe geçtiler.

Hak Hukuk Adalet, Temiz toplum Temiz siyaset, kirli siyasete son, Maltepe kaybetmeyi hak etmiyor sloganları eşliğinde Ankara da Atatürk’le buluşmaya gittiler.

Yürüyüşe eski ve yeni ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan aday adayları, mahalle temsilcileri ve partililer katıldı.

chp maltepe yürüyüş

Yürüyüş öncesi CHP Maltepe adına açıklamalarda bulunan Kenan Otlu, ilçe önünde şu basına ve partililere şu açıklamayı yaptı.

BASINA ve KAMUOYUNA;

Kökleri emperyalizme karşı mücadele etmiş Kuvayı-milliye’den gelen, bu topraklara demokrasiyi getirmiş Anadolu köylüsünü kulluktan, yurttaşlığa dönüştürmüş, tarihi, şeref ve haysiyetle dolu CHP örgütünün vefakar, cefakar üyeleri hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz.

Bizler bugün burada, birileri aday yapıldı veya yapılmadı diye bir araya gelmedik. Bizler tüm dünyaya örnek olmuş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak için buradayız. Bizler için hangi belediyeyi kimin yönettiği değil, hangi ilkelerle, hangi kriterler ile yönetildiği önemlidir.

Biz Yerel Yönetim aday belirleme sürecinde topluma verilen mesajın doğru olmadığını düşünüyoruz. Süreçteki kaygılarımız dün yapılan atamalar ile tahammül sınırını aşmıştır.

Bugün Türkiye’nin bir bölgesinde halkı tehdit eden bir aşiret reisi adayımız olabiliyorsa, CHP Genel Başkanına sahtekâr, düzenbaz diyen, boğazına çıngırak takmakla tehdit eden AKP’li bakana sevgi dolu bakışlar ile gururlu fotoğraf paylaşan, kendilerinin ve ailelerinin servetini açıklayamayanlar aday yapılabiliyorsa bizim bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

Birilerinin midesi genel başkana hakaret edenleri kabul edebiliyor olabilir. Ama bizler kabul etmiyoruz, sindirmiyoruz ve etmeyeceğiz. İstanbul’un başarılı, namuslu belediye başkanları değiştirilirken, sıkıntı olanların tekrar aday yapılması bizleri derin bir kuşkuya düşürmüştür. Belediye başkanlıkları hemşeri, eş, dost, ekip arkadaşı, manevi oğlu gibi altı boş, lümpen davranışlar ile belirlenemez.

Biz Maltepe Örgütü olarak temsilcilerimiz aracılığı ile kaygılarımızı İl Başkanlığımıza ve Genel Merkezimize iletmeye çalıştık. Anlaşılıyor ki, ya biz anlatamamışız ya da muhataplarımız anlamamış.

Bu düzende sorun olduğunu hepimiz görüyoruz. AKP yöntemleri ile partimizi yönetemeyiz. Biz onlara benzemeyeceğiz. Onlar çalıyor diye tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormaktan vazgeçmeyeceğiz.

Bizler emekçilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz. Beton çetelelerinin, AKP talan düzeni işbirlikçilerinin Partimize ayar vermesine müsaade etmeyeceğiz.

Parti yetkililerimize son kez sesleniyoruz. Hatadan dönmek erdemdir. Biz güvendiğimiz adaylarla sokakta olmak istiyoruz. Bugün Adalet yürüyüşünün büyük bir mitingle taçlandırıldığı Maltepe’den ilk kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kabrine TEMİZ SİYASET TEMİZ OPLUM talebiyle yürüyüşe geçiyoruz.”

chp maltepe yürüyüş
Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |