Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 26 Ekim 2019

Çöpler Halk Sağlığını Tehdit Ediyor

Maltepe Belediyesi tarafından yapılan çevre temizliği işi ve araç kiralama ihalesi, kanun ve mevzuata aykırı olarak, 29…

Maltepe Belediyesi tarafından yapılan çevre temizliği işi ve araç kiralama ihalesi, kanun ve mevzuata aykırı olarak, 29 araçlık bir ihaleyle Maltepe temizlik ve çöp toplama işi hayata geçirilemiyor.

İhale pazarlık usulü yapılarak, Bu ihaleye 56 araçla aylık 1 milyon 450 bin TL’ye teklif veren firmayı çağırmayıp, 29 araçla KDV hariç aylık 2 milyon 33 bin TL veren şirkete ihale verilmiştir.  

Araçların yetersizliği, Maltepe de çöp toplama işini aksatırken, diğer taraftan da birçok işçi, boşa çıkmıştır. Maltepe belediye başkanı topu MATAŞ’a atarak işin içinden sıyrılmaya çalışmış ve birçok işçi çeşitli bahanelerle işlerinden atılmıştır. Yapılan sözleşme hakları verilmeyen işçiler neden birden biriye kötü oldular?

Borç batağında çırpınan belediye, Zenginleşen belediye başkanı ve çevresinin çıkarlarını ön planda tutarken, belediye borçlarını emekçilerin üzerine yıkmaya çalışmaktadır. Yaptığı pahalı ihalelerle Maltepelilerin vergilerini çarçur etmektedir.

Bu gün gelinen noktada Maltepe’nin her yerinde çöp dağları oluşmakta, toplumu tehdit eden hastalıkların önü açılmaktadır. 2014 yerel seçimlerinde büyük vaatler, büyük projeler sözleriyle belediye başkanı olan Ali Kılıç, beş yıl içinde hiçbir vaadini yerine getiremezken, yıllardır yapmaya çalıştığı yerel yönetim anlayışından oldukça uzak olduğunu defalarca yazdık.

Hiçbir “liyakat” sahibi olmamasına rağmen ısrarla yerel yönetici olmaya çalışması, biz Maltepeliler için, çalışan emekçiler için, esnaflar için kendi partisi için zararlı olmaya devam edecektir.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |