Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika 6 Kasım 2019

Delege Seçimlerini Kim Belirleyecek?

Bu kez demokrasi mi kazanacak, yoksa yine dikte edilen isimler mi? CHP delege Seçimleri için start verdi. …

Bu kez demokrasi mi kazanacak, yoksa yine dikte edilen isimler mi?

CHP delege Seçimleri için start verdi.  Delege listelerini oluşturmak için mahalle temsilcileri görevlendirildi. Şimdiden hepsine başarılar diliyoruz.

Mahalle temsicilerinden talebimizdir!
5 yıldır Maltepe’de sular durulmuyor. Gün geçmiyor ki yolsuzluk, talan, yalan ile ilgili haberler gündeme geliyor ve bu durum Maltepe’ye çok zarar veriyor! İşin ilginç tarafı asıl tepki göstermesi gereken Maltepe Halkının haklarını korumakla görevli olanlar çirkin haberleri görmezden geliyor, suskunluklarını koruyorlar. Bu olumsuzlukların giderilmesi için; artık Maltepe Halkının toplumsal çıkarlarını savunmayı kendine ilke edinmiş, kişisel çıkarlarını önemsemeyip; toplumsal çıkarlara önem veren ve vicdanı ile hareket eden insanları listelerde görmek istiyoruz.

Maltepe Halkının haklarını ancak bu ilçede yaşamış, belli bir geçmişi olan, ilçemize gönül bağı bulunan Maltepe’ye ait insanların listelerde  yer almasına hassasiyet gösterilmesini istiyoruz.  Bir önceki delege seçimlerine Maltepe  Belediyesi yönetimi tarafından yapılan müdahaleler i unutmadık. Kendi mevki  ve makamlarını  korumak uğruna; seçimlerde canla başla sahada çalışanlar saf dışı bırakılmış; çalışmalarda adı bile geçmeyen insanlar emek verenleri çiğneyerek etik olmayan yöntemlerle listelere sokulmuş ve vaatler verilerek bu insanlara oy satın alınmıştı. Mustafa Kemal Atatürk’ü bile planlarına alet etmekten utanmadılar. Chp kadrolarını adeta dost ve düşman kuvvetler diye ikiye böldüler. Hatta senaryo öyle sağlam hazırlanmış ki; seçim yapılan binanın önünde kimsenin tanımadığı, ellerinde tesbih  olan tehditvari bakışlar fırlatan figüranlar bile vardı. Makam sahibi olduklarını unutan seçime müdahale amaçlı seçim alanına gelen başkan yardımcıları ise bu senaryoyu hangi gücün yazdığını açıkça ifade ettiler.

Şimdi mahalle temsilcilerine çok büyük iş düşüyor. Belirledikleri isimlerle Maltepe Halkının yanında mı yoksa gücün yanında mı olduklarını zaman gösterecek. Temennimiz demokratik bir seçim olması. Listelere hak eden isimler girebilsin. Bölmeden, birleştirici bir tutumla yapılacak bir seçim yaşansın.

Yapılacak bu seçimlerde böyle çirkin senaryoların uygulanmaması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda mahalle temsilcilerimizi ve delege listelerine oy verecek seçmenleri  bilgilendiriyoruz.

Biz yapılan her hamlenin ne amaçla yapıldığını anlayabiliyoruz. Olumsuzluklara kılıf uyduran açıklamalar artık halkı tatmin etmiyor. Satır aralarını okuyabiliyoruz. Maltepe Halkı’nın sözcülüğünü yapmaya devam ediyoruz ve bu seçimlerin takipçisi olacağız.
İbrahim Bilgin

Tema Tasarım |