Ana Sayfa Gündem, Maltepe 27 Şubat 2019

Farklılıklarla Zenginlik Taşıyan, Partizanlık Yapmayan Bir Kardeşinizim

Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan Beşçeşmeler Esnafıyla Buluştu. Organizasyon Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi…

Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan Beşçeşmeler Esnafıyla Buluştu. Organizasyon Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi Nevzat Eren tarafından yapıldı.

Toplantıya MHP İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Milletvekili Osman Poyraz, kadın kolları başkanı Didem Çakmakçı, meclis üyeleri Nesimi Yaşar, Vedat Narin, Resul Gürsoy, Nevzat Eren, bir çok partili ve çevre esnafı katıldı.
Ahmet Baykan bir konuşma yaptı ve 44 yıllık Maltepe’li olduğunu, bu ilçenin her yer yerinde bir çok anısı olduğunu; değişik görevlerde bulunarak hizmet verdiğini anlattı.
Kısır çekişmelerde bulunarak, başkalarını karalayarak partizanca davranmayacaklarını, kucaklayıcı ve birleştirici bir yaklaşımla hizmet vereceklerini söyleyen Ahmet Baykan; farklılıklarla zenginlik taşıyan, partizanlık yapmayan bir kardeşinizm. Hayatlara dokunarak, toplumun her kesimini kucaklayan ve onların ihtiyaçlarına yönelik projeler üreterek hizmet etmeye talibiz dedi. Bir çok alanda projeler ürettik. Özellikle Kültür-sanatın ön planda tutulduğu projelerimiz var. Ben değil, biz anlayışıyla hareket edeceğiz dedi.
Beşçeşmeler de esnaf olduğunu belirten Çağrı Yıldıztepe’nin; Beşçeşmeler Meydanı sit alanı ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun koruması altında. Bu nedenle yapılan ‘’Kış Bahçeleri’nin yıkılması söz konusu. Bu sorunun çözümüyle ilgili bir planınız var mı? sorusunu yanıtlayan Ahmet Baykan:
Bildiğiniz gibi devlet yönetiminde yöneticilerin yetki sınırları var. Yönetmelikler ve yasalarla sınırlanan yetkilerimiz belli noktalarda hareketlerimizi sınırlıyor. Tabii ki bu sorunu çözmek için çalışmalarımız var. Burada ortak hareket ettiğimiz Sn Mehmet Erikçi’ye sözü bırakmak istiyorum dedi. Mehmet Erikçi konuyla ilgili;
 Bu konuda zaten bir girişimimiz var. Ruhsat ve orada bir okulun olması sorun teşkil ediyor. Kaymakamlık ve Milli Eğitimle konuştuk. Okulu taşıyabilir, binayı sosyal bir tesise dönüştürebiliriz. Yetkilerimiz çerçevesinde esnafı da zora sokmadan ortak bir çözüm bulacağız dedi.
Konuyla ilgili söz alan Kadem Ekşi ise; Esnafta burada sınırları zorlamış. Beşçeşmeler meydanı hepimizin ruhudur. Biz de ekip olarak akıl ve vicdanı kullanarak bu soruna çözüm üreteceğiz. Bunu vaad etmiyoruz. Akla uygun işler üreteceğiz. Ortak akılla çözmek için girişimlerimiz var. Bunun için sizlerden yetki istiyoruz dedi.
İlçede yaşayanlar için büyük sorun haline gelen Mapark konusunda ne düşünüyorsunuz sorusuna ise Ahmet Baykan;  Mapark’ın büyük bir sorun olduğu, aynı zamanda İlçede otopark sorunu da olduğunu; otopark sorununu çözmek için yeni bir düzenlemeye gidileceğini, bunun çözülemeyecek bir sorun olmadığını söyledi. Mapark uygulamasının kabul edilemez olduğunu belirtti
Son olarak söz alan Milletvekili Osman Poyraz; Sn.Baykan’ın bu yolculuğunda hepimiz gerekeni yapacağız. Bu zamana kadar Maltepe’ye hizmet etmiş herkese teşekkür ederiz. Daha iyi hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Profesyonel bir ekiple Maltepe halkına hizmet etmek istiyoruz dedi.

Ahmet Baykan
Ahmet Baykan
Google News XX Sitesi

İlginizi çekebilir

Sedat Peker’den yeni iddialar

Sedat Peker’den yeni iddialarTema Tasarım |