Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 28 Ekim 2019

Hak! Emek! Kimin Umurunda!

Maltepe Belediyesi yine büyük bir skandala imza attı. Daha doğrusu Başkan Ali Kılıç attığı imzayı inkar ederek…

Maltepe Belediyesi yine büyük bir skandala imza attı. Daha doğrusu Başkan Ali Kılıç attığı imzayı inkar ederek büyük bir skandal yarattı. Atılan imzalardan sonra halkçılıktan, haktan, emekten bahseden konuşmalar yapan Ali Kılıç bu gün inkar ediyor ve işçilerin hakkını vermiyor. Her zaman yaptığı gibi inkar ederek yoluna devam edebileceğini düşünüyor yani.
Son çare polis ve şiddeti kullandı. Haa bir de işçilerin eylem yaptığı alanı kapatmış. İşçiler de, eylemde kararlı.

Ama haksız olan işçiler! Evet işçiler boyun eğip eylemden vazgeçmeli. Yoksa Belediyemiz ihtiyaçlarını nasıl karşılar? İşçiler daha çok çalışıp daha az maaş istemeli. Hatta şu an aldıkları maaşın bir kısmını belediyeye bağış olarak vermeli. Alışkınlar nasıl olsa kıt kanaat, yarı aç yarı tok yaşamaya.  Ama Belediye Başkanımız öyle mi. Kasa tamtakır! Daha yeni ihale(!) ile kendine ;
”elektrikli masaj sistemi olan yatarlı koltuklu, tavan dahil kumaş kaplamalı, özel tasarımlı elektrikli asansör sistemli ara bölmesi olan, 25 lt buzdolabı, buzdolabı konsolu üzerinde nikelaj kaplı bardaklıklar, led aydınlatma….”(yazdıklarım ihalede aranan araç özellikleri arasından en önemlileridir) özellikleri olan bir VIP araç alacak. Hem de sadece depremde kullanmak için.
Yoksa uyanıklık yapıp deprem aciliyetine sokarak bu aracı aldığını mı düşündünüz? Lüks yemekler, tatiller…Hem sadece başkan değil ki! Yardımcıları var, yardımcıları(!) var…Siz bu çark kolay mı dönüyor sanıyorsunuz işçi kardeşler.  Sizin işiniz kolay. Altı üstü bir ev geçindiriyorsunuz. E alışkınsınızda nasılsa düşük standartlı hayata. Gırtlağa kadar borçla yaşayıp gidiyorsunuz. Öyle hakmış, emekmiş tehlikeli laflar etmeyin.  Neymiş başkan imza atmış. Şakadır o şaka. Size minik bir sosyal deney yapmış. Bakın sn.Melih Morsümbül’de söylemiş. Biz öyle bir şey imzalamadık demiş. Siz büyüklerinizden(!) daha mı iyi bileceksiniz?
Durumun vehametini bir örnekle ironi yaparak anlatmaya çalıştım. Maltepe Belediyesi  tutumunu gözden geçirmeli. Artık o koltuklara halka hizmet için oturduklarının farkına varmalılar. Çalışanlarına köle gözüyle bakmaktan vazgeçmeliler. Geçen dönem yaptıkları hukuksuzluklara rağmen yeniden seçilmesi cesaret vermemeli.  Yeni dönemde gelir gelmez Cemevi skandalı ile başlayan yanlışlar zinciri, çalışanlara yapılan bu haksızlıkla büyüyor. Adeta kanun, yasa tanımayız. Biz yaparız olur diyorlar!

Sn Kılıçdaroğlu’nun bu olanlara karşı takındığı ilgisiz tutum da ayrıca hayret verici. Siz o koltukta misafirsiniz! O koltukların asıl sahibi Maltepe Halkı. Bunu aklınızdan çıkartmayınız.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |