Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Politika, Türkiye 10 Ocak 2019

Hodri Meydan!

19 Aralık 2017 tarihinde yayınladığımız çağrıyı bir daha yapalım. “Maltepe’yi yönetenler, siyaset yapanlar, belediye başkanı, meclis üyeleri,…

19 Aralık 2017 tarihinde yayınladığımız çağrıyı bir daha yapalım.

“Maltepe’yi yönetenler, siyaset yapanlar, belediye başkanı, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, ilçe yöneticileri. Kılıçdaroğlu’nun yaptığını sizlerde yapın. Halka hesap vermekten korkmayın! Sizleri oraya getiren seçmenlere geçen dört yılın hesabını açık yüreklilikle verin. Bakalım bu süreçte kimler nereden nereye gelmiş. Kamu adına söylüyoruz, herkes dünden bugüne mal beyanını herkes açıklasın. Hatta gidip savcılara kendilerinin malvarlıklarını araştırma dilekçesi versin, görelim.

İşte örnek;

CHP, Kılıçdaroğlu ve yakınlarının mal varlığının araştırılması için önerge verdi

“Yolsuzlukların önlenebilmesi adalet, eşitlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine dayalı bir yönetim anlayışının başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere tüm siyasetçiler ve üst düzey kamu yöneticileri tarafından benimsenmiş olmasına bağlıdır.

“Temiz siyaset yapanlar hesap vermekten hiçbir zaman korkmazlar, dürüst olduklarını her fırsatta topluma ispatlamaktan kaçınmazlar ve halka hesap vermeyi siyasi ve kişisel bir sorumluluk olarak kabul ederler.”

Görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin daha önce medyada yer alan haberler üzerine, doğrudan savcılığa gidip kendisini ve ailesini ihbar etmiş, “O soruşturmaların tamamı yapılmıştır ve (Battal İlgezdi) aklanmıştı.”

Yarın kimler için ne çıkar belli olmaz. Sonrada ben yapmadım, dava açarım, belgeler sahte demesin. Artık bir çok insan konuşmaya başladı.Özellikle belediyede şirket yöneten, görevliyken, belediyeden iş alarak yasalara karşı gelen, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, kaçak katlara izin verenler, ruhsatsız işyerlerine izin verenler. Kılavuzu karga olanlar.

Maltepe belediye başkanı meydanlarda konuşuyor.

Ali Kılıç’tan açıklama “Hodri meydan! Kim istiyorsa yarın gelsin, göndereyim Almanya’ya, oradaki şirketlerimizi bir araştırsınlar, kaç personel yanımızda çalışıyor bilsinler, ne kadar mülkiyetimiz var, onu da görsünler,”

Siz açıklayın sayın başkan. Maltepelilerin hapsini Almanya’ya göndermenize gerek yok.

Yoksa yarın, seçim dönemi, bu seçmenin karşısına ne yüzle çıkacaksınız.

“En büyük dürüstlük; herkese her halini göstermekten korkmuyor olmaktır.”

2017yılında Ali Kılıç tarafından paylaşılan şu twit:“Gereğini biz yapıyoruz. Siz elinizdeki belgeleri sunmak yerine mahkemeye koşarız” diyorsunuz.

Ali Kılıç  🇹🇷‏Onaylanmış hesap @BskAliKilic  20 Ağu 2017

Biz fıtratımız gereği her zaman gerçeklerden ve halkımızdan yana olduk… @emavioglu@otdergi#OtDergi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |