Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 21 Kasım 2019

İnkar, Algı ve Vaat İle Hizmet Olur mu?

Maltepe ilçesi uzun süredir çöp sorunu ile boğuşuyordu. Belediye ile sendika anlaşma sağladı ve sorun bitti dendi….

Maltepe ilçesi uzun süredir çöp sorunu ile boğuşuyordu. Belediye ile sendika anlaşma sağladı ve sorun bitti dendi. Ama maalesef bitmedi!

Yukarıda ki fotoğraf Küçükyalı Türk Telekom Müdürlüğü, Adnan Kahveci Parkı önünde bu akşam saat 18.45 civarında çekildi. Çöplerin halen alınmadığı konusunda yoğun ihbar telefonları alıyoruz. İlçenin bir çok yerinde bu çöp yığınlarının olduğu söyleniyor. Biz bu gün bu ihbarı değerlendirip fotoğrafladık. Şimdi belediye güruhu inkar üzerine kurulu klasik açıklamalarını yapacaklar. ”Bizi karalamaya çalışıyorlar, iftira atıyorlar, böyle bir şey yok vb”
Az önce Maltepe Belediyesinin facebook sayfasına girdiğimde 2 gün önce yapılan bir paylaşımın altına yapılan yorumları okudum. İnsanlar yaşadıkları mahalle ve sokakların halen çöp içinde olduğunu adeta haykırıyor. Yorum bölümü fotoğraf paylaşımına kapatıldığı için fotoğrafları atamadıklarını yazmışlar. Belediyenin cevabı ise, ekiplerimize iletiyoruz ya da o bölgede çalışmaya başlayacağız.

Bu nasıl hizmet anlayışıdır. İnsanlar vergileri karşılığında sizden hizmet bekliyor. Ve siz sorunları çözmek yerine inkar ediyor, sizi karaladıklarını söylüyorsunuz. Ard niyetli medya diyerek olanı yazan gazetelere saldırıyorsunuz. Nereye kadar? Maltepe halkı ilçeyi temizlemekten aciz bir yönetimi hak etmiyor.
Fındıklı mah. Cevizli mah. Feyzullah sok. Zümrütevler… Her mahalleden çöpler yığıldı diye şikayet var. Açıp facebook sayfanızdan bakabilirsiniz sn.Belediye Yöneticileri. Ama vatandaşın aklıyla alay etmeyi lütfen bırakın. Siz inkar edince varolan sorun ortadan kalkmıyor. Vatandaş bu çileyi yaşamaya devam ediyor bilginiz olsun. Sizden kimse ekstra bir hizmet talep etmiyor.
Kendi önceliklerinizi kısa bir süre de olsa erteleyin ve belediyenin kaynaklarını vatandaşa hizmet için kullanın… Tabii kasada para kaldıysa!

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |