Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Spor 3 Kasım 2019

Kaptanlık Bu mu?

Kaptanlık bu mu? Maltepe spor kulübünden yirmi yıl sonra ödenen borç. Ercan Konak, Maltepe spor takımında başarılı…

Kaptanlık bu mu?

Maltepe spor kulübünden yirmi yıl sonra ödenen borç.

Ercan Konak, Maltepe spor takımında başarılı oyuncusu olarak top koşturmuş ve takıma kaptanlık yapmıştır. Club Newada adlı bir spor salonu işletmeciliği yapmaktadır. Halen Maltepe belediyesi meclis üyesi de olan Ercan Konak, önce Maltepe spor yönetim kurulunda görev almış ve sonra kulüp başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Buraya kadar her şey doğal seyrinde ilerlerken, Maltepe sporun kaptanlığını da yapan bir oyuncunun kulübün başına geçmesi hem olumlu, hem de normaldir. Hatta yıllarca oynadığı dönemde para bile almadığı olmuştur.

Ancak, 20-22 yıl sonra, Maltepe belediye meclis üyesi olup, Maltepe spor yönetim kadrosuna girince, kulüpten alacaklarım var diye 45 bin lira borç çıkararak, bunun 40 binini almıştır.

Şimdi soralım;

Maltepe spor oyuncularının, borçlarından dolayı duş bile alamadığı gerçeğini anlatanlar bu parayı yönetimde ki Ercan Konak’a ( şu anda kendisi kulüp başkanı)nasıl ödemiştir?

Bu paranın kaynağı nedir?

 Hangi kurum, hangi vakıf, hangi belediye, hangi iş insanı Kulübe para bağışında bulunmuştur?

Bu bağışın miktarı ne kadardır?

Sayın Ercan Konak’ın takımda oynadığı dönemden alacaklı olan oyuncular var mıdır? Ve bunlara para ödenmiş midir?

Bir takım kaptanı, şimdi yönetici bu arkadaşlarının çıkarlarını korumakla yükümlü değil midir?

“Takım kaptanının 3 özelliği takıma rehber ve örnek olur. Bunlar: Koruma, Cesaret ve Tutarlı Davranmaktır.

Büyük kaptanlar oyuna, rekabete ve takım arkadaşlarına tutkuyla bağlıdır. Kaptanlar takımın başarısını kendi ihtiyaçlarından önemli görür ve takım arkadaşlarının hepsinin iyi hissetmesiyle, esenliğiyle gerçekten ilgilenir.”(Alıntı)

96 yıllık Maltepe spor, gerçekten Maltepelilerin olması isteniyorsa, açık ve şeffaf olmalı, Maltepeli spor severleri kucaklayacak önlemler almalıdır. Kapalı kapılar arkasında yapılan işler, bu güne kadar spora ve Maltepe’ye hep zarar vermiştir.

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |