Ana Sayfa Gündem, Maltepe 26 Aralık 2019

MALTEPE BELEDİYE’SİNDEN DERMAN BELEDİYECİLİK REZALETİ!

Özel Haber:Abidin SARI MALTEPE BELEDİYE’SİNDEN DERMAN BELEDİYECİLİK REZALETİ!‘Her Toplum Hak Ettiğini Yaşar; Suç Kendisine Bunu Laik Görenlerde…

Özel Haber:Abidin SARI

MALTEPE BELEDİYE’SİNDEN DERMAN BELEDİYECİLİK REZALETİ!
‘Her Toplum Hak Ettiğini Yaşar; Suç Kendisine Bunu Laik Görenlerde Değil, Temel Sorun Hak Etmediğini Kendisine Yaşatanlara Teba Olan Toplumun Kendisindedir’
Göreve geldiğinden itibaren ilk işi belediye bünyesinde 4 tane şirket kurmak olan ve bu şirketler üzerinden Maltepe halkına ait bir çok taşınmazı yandaş firmalara devreden Ali Kılıç’ın bu süreçte kamu hizmeti ve belediyecilik haricinde her işle haşır neşir oldu.

Bunun son örneğini 26 Mayıs 2015 de temelini attığı ‘Başıbüyük Yaşam Merkezi’ kompleksini inşaat biter bitmez Ankara merkezli bir firmaya 29 yıllığına peşke çekmesi oldu. 7485 metrekare alan üzerine kurulan Yaşam Merkezin de kreş, öğrenci misafirhanesi, çok amaçlı spor salonları, toplantı salonu, restoran ve cafe bulunuyor.

Oysa söz konusu Kültür Merkezi için Belediye Başkan Ali Kılıç:
“Bugün burada daha önceden Maltepe halkına söz verdiğimiz gibi bir yaşam merkezinin temelini atıyoruz. Merkezde yer alan kreşimiz her gün 24 saat hizmet verecek, geceleri de açık olacak. Hem çalışan kadınlarımızın yüzü gülecek, hem de geceleri vatandaşlarımız bir yere çıkmak istediğinde çocukları güvenle bu kreşe bırakabilecekler” demişti.
(NOT: Kültür Merkezini yandaşa peşkeş çekince Maltepelilere verdiği sözde ortaya çıkan boşluğu 19 Mayıs 2015 de açılışını yaptığı ‘Başıbüyük Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi’ Kreşini kapatıp; 5 Aralık 2019 da ‘Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ olarak tekrar açılış yaptı)

ASLİ İŞLERİNİ YAPMAYAN BİR BELEDİYE!
Maltepe’de bir çok konuda çözüm bekleyen sorunlar çözümsüzlük içinde kalırken; Maltepe’nin bir çok bölgesinde halka ‘NERDE BU BELEDİYE’ dedirten sorumsuzluklar yaşanmaya devam ediyor. Gülensu ile Zümrütevler arasında kalan Emek Caddesi üzerinde belediyeye ait bir çocuk parkında yaşananlar sorumsuz, iş bilmez ve lakayıt belediye örneği cinsinden.

BÖLGEDE Kİ TEK PARK FAKAT ŞANSSIZ ÇÜNKÜ ETRAFINDA VİLLA YOK
Bölgede ki tek park olması nedeniyle gündüzleri anne ve babaları tarafından parka getirilen çocukların karşılaştıkları yıkık bina, etrafa saçılmış içki şişeleri, belli ki bir şeylerin içinde taşındığı yada kullanıldığı ağır koku yayan atılmış poşetler, mezbelelik bir bina yıkıntısı o çocukların ruh halinde ne gibi bir sarsıntı yaratıyor, psikolojilerini ne derecede etkiliyor bilinmez lakin; ortaya çıkan tablo tam bir çevre rezaleti ve utanç belgesi mahiyetinde. Galiba bu parkın şanssızlığı etrafında sadece fakir fukara insanların oturuyor olması ve yakınında şu meşhur Dragos villaları gibi vilların olmaması.

RANT ŞİRKETLERİ TÜM ZAMANINI ALIYOR OLMALI!
Kurduğu rant şirketleri MATAŞ ile Halı dokuma işletmesi, SÜREYYAPAŞA VAKFI ile de Cam işletmesi kurup batıran, Bin yıl önce sular altında kalmış bir kayalığın peşinde koşan, Kendi partisi sokakların otopark yapılmasına karşı çıkarken MAPARK ile Maltepe sokaklarını otopark işletmeciliğine çeviren, Maltepe’nin 27 yıllık tek Cemevine arsa belediyenin düz mantığı ile çökmeye çalışan belediye başkanı her şeyle alakalı, sadece Maltepe ile ilgili değil.
(NOT: Ali Kılıç’ın kurduğu 4. şirket MATEĞ A.Ş ne iş yapar!; var mı!, yok mu! kimse bilmiyor!)

BU PARKA KENDİ ÇOCUKLARINIZI GETİRİR MİSİNİZ?
Maltepe halkı açısından trajik olan şudur ki; ilçenin 53 tane çocuk parkını yönetemeyen Ali Kılıç belediyeciliğinin 53 km2 yüzölçümü ve 500 bin nüfusu olan Maltepe’yi yönete bileceğini umuyor. Emek caddesinde ana artel üzerinde ki park ve içinde ki rezalet de bunun en bariz örneği kıvamında. Hodri meydan; milyonluk villalarınızın özel parklarında ayrıcalıklılar olarak yetiştirdiğiniz kendi çocuklarınızı bu parkta oynamaya getirip, o tuvalet kepazeliğinde ihtiyaç gidertmeye var mısınız?

https://www.youtube.com/watch?v=En52Ya1Fj40

 

Bölge halkı görüntüden oldukça rahatsız olduğunu ifade ederken:
-Neden Belediyeye bildirmiyorsunuz? sorusuna
-Kaç kez görevlilere yetkililere söyledik, hiç bir şey yapmadılar; güneş battıktan sonra buraya gelemiyoruz. Diyen Mahalle sakinlerine ‘NEDEN GELEMİYORSUNUZ?’ sorusunu sormaya var mısın Maltepe belediyesi ve belediye başkanı Ali Kılıç!
İsterseniz şöyle bir soru da size yöneltelim; ‘BU HALİYLE SİZ BU PARKA KENDİ ÇOCUKLARINIZI GETİRİR MİSİNİZ?’
27 Aralık 2019-ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |