Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe 5 Ekim 2019

Maltepe Belediye’sinin Çöple Savaşı

Maltepe Belediyesi, yıllardır temizlik ihalesini verdiği firmaya olan borçlarından dolayı haciz işlemiyle karşı karşıya geldi. Zümrütevler de…

Maltepe Belediyesi, yıllardır temizlik ihalesini verdiği firmaya olan borçlarından dolayı haciz işlemiyle karşı karşıya geldi. Zümrütevler de bulunan 2724 metrekare arazi 11 milyon 100 bin lira bedelle alacağına karşılık Altaş’a satıldı.
Mevcut borcu karşılamayınca, alacağına karşılık Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerindeki 1107 parsele haciz koydurmuştu.
Bunlar daha önce yazıldı çizildi, ancak her gün artan belediye borçları nedeniyle, belediye Altaş’a olan borçlarını kapatamadı. Tekrar haciz kararları alındı.
Şu anda, Altaş araçlarını çekti ve Belediye yeni bir ihale ile ( iki firma ortaklığı) çöp toplama işini verdi.
24 araçlık hizmet karşılığı daha pahalı olarak yapılan bu ihalede ilginç detaylar var.
Başka Belediyelerde 68 araca Bir Milyon Altı Yüz Bin TL ‘ye ( 1.600.000 TL ) ihale edilirken Maltepe Belediyesi’nde 24 aracı İki Milyon İki Yüz Bin TL’ye  ( 2.200.000 TL ) ihale edildiği iddia ediliyor…
Firma tarafından çöp toplama araçları, kullanan işçilere zimmetlendi mi?
Çöp toplama araçlarının üzerlerine Maltepe logosu ve ismi neden yazılmadı?
Belediye bünyesinde görevli, başkan yardımcıları, müdürler, çalışanlar varken, neden bütün bölümlerin işlerini MATAŞ firmasına bağlandı?

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |